Eintracht ponižen u Leverkusenu, domaćin za nešto više od pola sata zabio šest golova

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.05.2019.

U posljednjem susretu 32. kola njemačkog prvenstva Eintracht je pregažen u Leverkusenu s ogromnih 6:1. Domaćin je ponizio polufinalistu Europske lige i zabio mu je šest golova za 36 minuta.

Ružan poraz upisao je Eintracht u gostima kod Bayera u Leverkusenu koji mu je nanio jedan od najtežih poraza otkako se natječe u Bundesligi. Ne samo rezultatski već i načinom, Bayer je već u 36. minuti vodio s čak 6:1.

Već u prvih 15 minuta viđena su tri gola. Domaćin je krenuo furiozno i prvo je Kai Havertz zabio za vodstvo koje je Julian Brandt povisio na 2:0 u 13. minuti.

Već u sljedećoj minuti bljesak gostiju, pucao je izvana Kostić, lopta je pogodila Rebića i prevarila vratara domaćina.

Kratko je trajalo zadovoljstvo domaćina, u razdoblju od 23. do 36. minute Bayer zabija čak četiri gola i to redom Alario pa Aranguiz, opet Alario i autogol dodaje Hinteregger za ogromnih i nestvarnih 6:1.

Adi Hütter odmah nakon šestog gola domaćina uvodi Luku Jovića i Mijata Gaćinovića, ali u tom trenutku već je bilo svejedno. Bilo je samo putanje konačne razlike.

Ništa se nije promijenilo u nastavku susreta, Eintracht je bio samo tijelima u Leverkusenu, a glavom vjerojatno u uzvratu polufinala Europske lige protiv Chelseaja.

Ante Rebić odradio je cijelu utakmicu, a Tin Jedvaj ostao je na klupi.