Odluka o prvaku u zadnjem kolu: Bayernu remi u Leipzigu, Borussia svladala Fortunu

Branimir Korać • subota, 11.05.2019.

Bayern nije iskoristio prvu meč loptu za naslov prvaka. U 33. kolu gostovao je kod RB Leipziga i odigrao bez pogodaka dok je Borussia Dortmund kao domaćin svladala Fortunu s 3:2 i smanjila zaostatak na samo dva boda...

Prva prilika nije iskorištena i drama u Bundesligi se nastavlja. Bayern je gostovao kod RB Leipziga i nije uspio doći do pobjede iako je početkom drugog dijela proslavio pogodak koji nakon pregledavanja snimke nije priznat zbog zaleđa.

Situacija se sada komplicira za Bayern koji u zadnjem kolu igra protiv Eintrachta koji se bori za Ligu prvaka. Zanimljivo, Eintracht i Borussia Mönchengladbach bore se za Ligu prvaka, a bit će protivnici Bayerna i dortmundske Borussije u zadnjem kolu.

Borussia je svladala Fortunu s 3:2, ali nije joj biolo najjednostavnije i u završnici susreta proživljavala je neugodne trenutke.

Na poluvremenu je vodila 1:0 golom Christiana Pulišića, ali odmah na startu drugog dijela Fink je poravnao na 1:1.

Domaćin je uspio vratiti prednost golom Delaneyja, nakon toga Lukebakio nije iskoristio kazneni udarac, a da stvar bude još gora za goste, Bodzek je pocrvenio u 82. minuti.

Uspjela je Borussia preko Götzea ui 92. minuti povesti s 3:1 te se činilo da može odahnuti. Međutim Fostuna se nije predala, preko Kownackog je smanjila u 95. minuti i u zadnje tri minute nadoknade dobro pritisnula Borussiju, pred gol je stigao i vratar Fortune, ali osim toga i jednog dosta opasnog pokušaja koji je skrenut u korner, nije bilo promjena.

Borussia Mönchengladbach je u gostima pregazila Nürnberg s 4:0 i tako nastavila bitku za Ligu prvaka. Važna pobjeda za goste koji su imali problema s probijanjem domaće obrane, ali do 56. minute kada je Josip Drmić načeo mrežu Nürnberga i nakon toga sve je bilo lakše. Mühl je pomogao autogolom pa je zabio i Thorgan Hazard da bi priču zaokružio Zakaria u 80. minuti.

Bayer Leverkusen kiksao je kod kuće protiv Schalkea i odigrao samo 1:1 i tako izgubio vrijedne bodove u borbi za Ligu prvaka. Mogao je u zadnjem kolu biti u sjajnoj poziciji, ovako nije baš najidealnija situacija. Poveo je golom Havertza u 31. minuti, ali Burgstaller je početkom drugog dijela poravnao. Mogli su gosti čak i do pobjede, ali Caligiuri nije iskoristio kazneni udarac.

Wolfsburg je visoko poražen kod Stuttgarta kojeg ova objeda samo ostavlja u dodatnim kvalifikacijama za ostanak u ligi. Castro, Donis i Didavi bili su strijelci za domaćina kod kojeg je Sosa bio na klupi, a na drugoj strani Josip Brekalo ušao je u igru u 75. minuti.

Kiks u borbi za Europu upisao je Hoffenheim koji je poražen kod kuće od Werdera s 1:0. Eggenstein je bio koban za domaćina u čijem je sastavu Andrej Kramarić odradio svih 90 minuta.