Ćaleta-Car isključen u potopu Marseillea, Lille osigurao grupnu fazu Lige prvaka

Jan Šneler • nedjelja, 12.05.2019.

Kompletirano je 36. kolo francuske Ligue 1, a Marseille je teškim porazom na domaćem terenu od Lyona zatvorio vrata nastupima u Europi sljedeće sezone...

Ostala su još dva kola do kraja ovosezonske Ligue 1. Odavno je poznat prvak, Lille je danas matematički osigurao drugo mjesto, dok je Lyon na najboljem putu da sljedeće godina preko kvalifikacija dođe do Lige prvaka. U donjem dijelu tablice gužva je velika i samo je Guingamp potpuno ostao bez šansi za ostanak.

Marseille je definitivno ostao bez nastupa u Europi sljedeće godine. Pad u igri slavnog kluba vidljiv je u posljednje vrijeme, a današnji teški poraz na domaćem terenu od Lyona samo je potvrda slabe sezone. U 24. minuti gosti su došli do prvog pogotka. Lijepo je potegnuo Maxwell Cornet i zabio za vodstvo Lyona.

Lyon je mogao u prvom dijelu povećati vodstvo, ali Memphis Depay u nekoliko navrata nije najbolje reagirao. U nastavku susreta obje momčadi dobro su igrale i prilika je bilo na pretek. Sjajno su reagirali i vratari s obje strane koji su odličnim reakcijama spriječili dobre pokušaje Corneta i s druge strane Floriana Thauvina.

Nažalost, u 67. minuti jedini hrvatski predstavnik Duje Ćaleta-Car je isključen. Branič Marseillea ostao je na praznom prostoru s Martinom Terrierom koji je jurišao sam na vratara i Ćaleta-Car ga je rukama zaustavio i dobio direktni crveni karton. Interesantna je činjenica kako je i u kolovozu prošle godine, u prvom ovosezonskom dvoboju ovih klubova Ćaleta-Car pocrvenio.

To nije pomoglo domaćima koji su u 78. minuti primili još jedan pogodak, no drugi gol Corneta poništen je nakon intervencije VAR-a. Ipak, do kraja susreta Lyon je došao do povećanja prednosti. U 84. minuti Moussa Dembele je potvrdio pobjedu Lyona dok je tri minute kasnije Cornet postavio konačnih 0:3.

Lille je današnjom pobjedom protiv Bordeauxa osigurao drugo mjesto na tablici. Lille ima šest bodova više od Lyona, ali daleko bolju gol razliku, tako da i u slučaju dva poraza, teško je očekivati da bi Lyon to mogao stići. Večeras su domaći vrlo pragmatično odigrali susret bez prevelikih prilika, ali s jednim pogotkom, dovoljnim za tri boda.

Jedini gol postigao je Loic Remy u 27. minuti susreta, a u smiraju utakmice, u 88. minuti gosti su ostali s igračem manje. Direktni crveni karton zaradio je Pablo.

Rennes koji je neko vrijeme bio odlično pozicioniran nastavlja niz slabijih rezultata. Čak niti protiv posljednje plasiranog Guingampa, domaći nisu došli do punog plijena. Poveli su rano, u 15. minuti preko Ismaila Sarra, no gosti su u nastavku susreta bili uvjerljiviji. Svakako im nije odmogla činjenica da je Rennes ostao s igračem manje u 79. minuti zbog drugog žutog kartona Gerzina Nyamsija.

Krenuo je veliki pritisak gostiju i u 88. minuti Alexandre Mendy donio je izjednačenje. Guingamp je imao priliku za pobjedu u sudačkoj nadoknadi, no Marcus Thuram nije bio precizan s bijele točke.