Niko Kovač i Bayern sa stilom potvrdili naslov prvaka Njemačke!

Petar Jenjić • subota, 18.05.2019.

Momčad Bayerna prvak je Njemačke za sezonu 2018./19. U posljednjoj utakmici svladala je Eintracht s visokih 5:1 te tako potvrdila prvo mjesto s dva boda ispred Borussije Dortmund...

Bayern - Eintracht Frankfurt 5:1

Sedmi puta zaredom Bayern je osvojio naslov prvaka Njemačke, a ovaj je će biti poseban za Niku Kovača koji je tako u svojoj prvoj sezoni startao s velikim trofejem. U posljednjoj utakmici sezone protiv svoje bivše momčadi, Kovač je gotovo bez većih problema slavio s 5:1. Bez obzira na poraz Eintracht će ipak u Europu nakon što je Mainz svladao Hoffenheim.

Bavarci nisu mogli bolje otvoriti utakmicu i već su u četvrtoj minuti stigli do vodstva. Thomas Muller krasno je proigrao potpuno nečuvanog Kingsleyja Comana koji utrčava u kazneni prostor i lakoćom poentira pored protivničkog vratara.

Bayern je bio puno opasniji i tek je vratar Kevin Trapp držao Eintracht u igri. Bilo je samo pitanje trenutka kada će domaćin postići i drugi pogodak na susretu, a to se dogodilo u 26. minuti. Poentirao je Serge Gnabry, no gol je poništen zbog zaleđa.

Na početku drugog poluvremena za goste je ušao Sebastien Haller, a četiri minute kasnije upisao se i u strijelce. Slabo je reagirala domaća obrana kod jednog kornera, a napadač Eintrachta poentirao je iz blizine.

Međutim, već u 53. minuti Bayern se vratio u vodstvo, pucao je Muller s dvadesetak metara, obranio je gostujući vratar, no na odbijanac je natrčao David Alaba i pospremio u mrežu. Kako ne bi bilo nikakvih problema, pobrinuo se Renato Sanches koji se pet minuta kasnije izborio za prostor i udarcem iskosa matirao golmana Eintrachta.

Sjajnim solo prodorom u 72. minuti, samo deset minuta po ulasku u igru, svoj je doprinos pobjede i potvrdi naslova dao Franck Ribery. Nekoliko minuta nakon Riberyja, u igru je ušao Arjen Robben, a Nizozemac je peti pogodak Bayerna postigao u 78. minuti.

U redovima gostiju Ante Rebić igrao je do 64. minute.

Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 0:2

Bez obzira na razvoj situacije na utakmici Bayerna, iz Borussije Dortmund morali su ići na pobjedu kod Borussije Mönchengladbach. U toj su namjeri i uspjeli, no osim dobrog dojma za kraj sezone, ostali su bez naslova prvaka. U konačnici su slavili s 2:0.

Domaćin je bolje krenuo u susret, a prvu priliku imao je Ibrahim Traore, no pogodio je gredu. Ipak, u završnici poluvremena gosti dolaze do vodstva kada je na asistenciju Marca Reusa poentirao Jadon Sancho. Pobjedu gostiju potvrdio je Reus u 54. minuti.

Mainz - Hoffenheim 4:2

Hoffenheim nije uspio izdržati te je u završnici susreta ipak ostao bez Europe sljedeće sezone. Na poluvremenu je vodio s 2:0, ali imao i igrača manje što je Mainz iskoristio te uspio nakon preokreta slaviti s 4:2. Tako će u Europu ići Eintracht.

Gosti su lijepo kombinirali u 12. minuti, a Ishak Belfodil dobrim je udarcem iskosa u suprotni kut matirao suparničkog čuvara mreže. Na novi se pogodak čekalo do 34. minute. Slobodan udarac s 20-ak metara izveo je Andrej Kramarić koji je neobranjivim šutom zatresao mrežu.

Problem za goste stvorio je drugi žuti karton Baumgartnera kojim su ostali s igračem manje u 41. minuti. Mainz je zaostatak smanjio u 65. minuti kada je jedanaesterac realizirao Daniel Brosinski. Gosti ipak nisu uspjeli izdržati s igračem manje, igrala se 83. minuta kada je za izjednačenje sjajnim udarcem pod same rašlje pogodio Jean-Paul Boetius.

Isti je igrač kompletirao preokret domaće momčadi u 90. minuti, a tri minute kasnije pobjedu je potvrdio Mateta. Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Wolfsburg - Augsburg 8:1

Sjajnom predstavom pred domaćim navijačima sezonu je zaključio Wolfsburg kojem je trebala pobjeda za osiguravanje Europe sljedeće sezone. U tome je i više nego uspio, potpuno je pregazio današnjeg protivnika s visokih 8:1.

Wout Weghorst postigao je dva pogotka u prvom poluvremenu, u razmaku od 21. do 37. minuti. Prvi je stigao nakon slabije reakcije protivničkog vratara, a drugi nakon krasnog ubacivanja Admira Mehmedija. Do trećeg pogotka Wolfsburg je stigao u 41. minuti kada je glavom poentirao Robin Knoche.

U drugom poluvremenu sjajni je Wolfsburg do kraja napunio mrežu Augsburga. Weghorst je kompletirao hat-trick u 55. minuti, a već u sljedećem napadu poentirao je Daniel Ginczek. Nakon točno sat vremena igre u strijelce se upisao Elvis Rexhbecaj.

Počasni pogodak gosti su postili u 82. minuti kada je krasno poentirao Julian Schieber. U redovima domaće momčadi Josip Brekalo ušao je u igru u 69. minuti, a svoje vrijeme u igri okrunio je pogotkom u 85. minuti kada je primio loptu na prsa i imao dovoljno vremena za uputiti udarac s deset metara pod gredu.

Konačan rezultat postavio je autogolom Kevin Danso.

Hertha - Bayer Leverkusen 1:5

Četvrto mjesto u Bundesligi danas je potvrdio Bayer Leverkusen koji se uspješno obračunao s berlinskom Herthom. Na gostovanju je stigao do pobjede sa 5:1, a osigurao ju je u drugom poluvremenu.

Gosti iz Leverkusena poveli su u 28. minuti preko Kaija Havertza, međutim, prednost je trajala do 34. minute kada se na drugoj strani na pravom mjestu najbolje snašao Valentino Lazar. Nije dugo stajalo 1:1 na semaforu, u 38. minuti Lucas Alario zabio je za 2:1 Bayera.

Do trećeg pogotka na susretu gost je stigao u 54. minuti kada je svoju šansu iskoristio Julian Brandt i upisao se u strijelce. Do kraja susreta gostujuća je momčad postigla još dva gola, a oba je zabio Lucas Alario koji je tako kompletirao hat-trick.