Pajač asistent u važnoj pobjedi Empolija u borbi za opstanak

Branimir Korać • nedjelja, 19.05.2019.

Empoli je upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak u Serie A slaveći protiv Torina s 4:1, a ključnu ulogu kod prvog pogotka imao je Marko Pajač...

Marko Pajač odigrao je vrlo važnu ulogu u pobjedi Empolija protiv Torina, kod prvog gola domaćina presjekao je dodavanje i zatim asistirao, a i cijelu utakmicu odigrao je na visokoj razini.

Odlazak iz Cagliarija u Empoli bio je najbolji potez za njegovu karijeru, igra jako dobro i upisao je još jedan kvalitetan nastup.

U trećoj uzastopnoj pobjedi u 27. minuti asistirao je Acquahu za 1:0 da bi na startu drugog dijela Torino uspio preko Iaga Falquea poravnati na 1:1.

U zadnjih pola sata domaćin je ipak odjurio do pobjedu, prvo je Brighi zabio za 2:1, zatim je Pajač odlično asistirao i Di Lorenzu za 3:1 da bi točku na i stavio Caputo u samoj završnici.

Hrvatski internacionalac odigrao je cijelu utakmicu.

U drugom susretu Parma je produbila krizu Fiorentine koja niže poraz za porazom. Ovaj put izgubila je 1:0 autogolom Gersona u 80. minuti.

Iako ima tri boda više od Genoe, Fiorentina još nije osigurala opstanak. Trebalo bi se dosta toga poklopiti da ispadne, morala bi izgubiti od Genoe kod kuće, Empoli bi morao slaviti kod Intera, a Bologna i Udinese trebali bi ostati neporaženi.