La Liga, 38. kolo, 19.05.2019, 16:15 h
Eibar
Eibar 2:2 Barcelona
Barcelona

Sjajna Rakitićeva asistencija Messiju, Barceloni remi na kraju prvenstvene sezone

Branimir Korać • nedjelja, 19.05.2019.

U zadnjoj utakmici španjolskog prvenstva ove sezone Barcelona je upisala remi u gostima kod Eibara 2:2. Leo Messi bio je dvostruki strijelac i učvrstio je status najboljeg strijelca La Lige u ovoj sezoni...

Barcelona je sezonu u kojoj je uzela naslov prvaka zaključila remijem u gostima kod Eibara 2:2. Leo Messi zabio je dva gola, no domaćin je odigrao vrlo dobru utakmicu i zaslužio je bod.

Dobra utakmica je i iza Ivana Rakitića koji je krasnom asistencijom izbacio Messija u odličnu poziciju, a ovaj je u tom trenutku zabio za 2:1.

Inače poveo je domaćin u 20. minuti golom Cucurelle, ali Messiju su bile potrebne samo dvije minute da sve preokrene.

U 31. minuti Arturo Vidal gurnuo mu je loptu iza leđa obrane, a Messi je iskosa zabio za poravnanje. Odmah nakon toga Rakitić sa svoje polovice šalje loptu po zemlji kroz sredinu, idealno za Messija koji bježi obrani i zabija za 2:1.

Eibar se nije predao i u zadnjim trenucima prvog dijela De Blasis je krasnim volejom izvana prebacio istrčalog Cilessena za konačnih 2:2.