Žalgiris potopio Rytas i lakoćom došao do naslova prvaka Litve

Jan Šneler • subota, 01.06.2019.

U trećoj utakmici finala doigravanja za prvaka Litve, Žalgiris je na svom terenu došao do uvjerljivog slavlja protiv Rytasa i s 3-0 stigao do titule prvaka...

Kao što se moglo i očekivati, Žalgiris je uvjerljivo stigao do pobjede protiv Rytasa u trećem susretu finala doigravanja litavske košarkaške LKL lige. Slično kao i u prva dva susreta, Rytas nije pružio veći otpor.

Već nakon prvih 10 minuta, Žalgiris je vodio s velikih 20:9, a do kraja poluvremena ta prednost je narasla na čak 23 poena razlike (43:20). U nastavku su domaći povećavali prednost i nastavili igrati na visokoj razini. Rytas to nije mogao pratiti te je Žalgiris u posljednju četvrtinu ušao rezultatom 76:36.

Sramotno veliku razliku gosti su uspjeli umanjiti u posljednjih 10 minuta, ali ne previše jer je Žalgiris slavio s velikih 92:54. Najbolji je kod domaćih bio Edgaras Ulanovas s 15 poena, dok je za goste Martynas Echodas postigao 17 koševa. Rok Stipčević igrao je 19 minuta za goste i postigao četiri poena uz šut 2/3.

Domaćin je tako lakoćom stigao do 3-0 u seriji i naslova prvaka Litve, kao što se i očekivalo.