EP 2019. (U21), skupina C, 2. kolo, 21.06.2019, 18:30 h
Engleska (U21)
Engleska (U21) 2:4 Rumunjska (U21)

Briljantna utakmica Engleza i Rumunja: Rumunjska slavila, Engleska bez polufinala

Branimir Korać • petak, 21.06.2019.

Fantastičan dvoboj u Ceseni pripao je Rumunjskoj koja je slavila protiv Engleske 4:2 i tako ujedno i izbacila Engleze iz borbe za polufinale...

Sve do 76. minute nije bilo pogodaka u Ceseni, a onda se otvorili. Fantastična završnica koja je dovela do pobjede Rumunja i to s 4:2 uz ukupno šest postignutih golova u zadnjih manje od 20 minuta.

U tih 75 minuta igralo se svejedno dinamično, imali su prilika i jedni i drugi, ali pogodaka nije bilo.

Onda je počelo. U 76. minuti Rumunji su poveli iz kaznenog udarca koji je realizirao Puscas, ali Englezi su se vratili. Vrlo brzo poravnao je Demarai Gray.

Kada je Rumunjska u 85. minuti lijepim golom Hagija povela, činilo se da je kraj, ali samo dvije minute kasnije Tammy Abraham odgovara.

Igralo se kao u rukometu, gotovo svaki napad bio je gol pa je tako Coman s dva gola postavio konačnih 4:2.

Rumunjska je napravila ogroman korak prema prvom mjestu u skupini, a o tome će odlučivati u zadnjem kolu protiv Francuske. Englezi se opraštaju, oni ne mogu do nokaut faze.