Ajax na najbolji način započeo život bez De Ligta i De Jonga

Branimir Korać • nedjelja, 28.07.2019.

Prva službena utakmica bez Matthijsa de Ligta i Frenkieja de Jonga za Ajax je odrađena sjajno. Kopljanici su slavili u Superkupu protiv PSV-a...

I Ajax i PSV u novu sezonu ulaze bez nekih zaštitnih znakova, igrača koji su igrali važnu ulogu prošle sezone. Ajaxu su otišli Matthijs de Ligt i Frenkie de Jong, a PSV-u Luuk de Jong, daleko najbolji strijelac.

Čini se kako se Ajax u svemu tome bolje snašao, u Superkupu je igrao protiv PSV-a i slavio s 2:0.

Početak susreta nije mogao biti bolji za Ajax. 36 sekundi trebalo mu je za prvi pogodak i tako da PSV nijednom u tih 36 sekundi nije došao do lopte. Jedini blagi dodir lopte bilo je lagano skretanje iste kod ubačaja prema Kasperu Dolbergu za vodstvo 1:0.

I u nastavku susreta Ajax je bio bolji protivnik, stvarao prilike, a do povećanja prednosti stigao je u 54. minuti. Dugo je trajao napad Ajaxa dok je igrač PSV-a ležao u svom kaznenom prostora, lopta nije išla van terena nego je Daley Blind opalio i zabio za konačnih 2:0.

Na klupi Ajaxa svih 90 minuta sjedio je Dominik Kotarski.