Kraj sna o Ligi prvaka za PSV, Olympiakos pregazio Viktoriju Plzen

Mihaela Bradovski • utorak, 30.07.2019.

Osim Dinama, još šest momčadi osiguralo je treće pretkolo Lige prvaka. Među njima nema PSV-a kojeg je eliminirao Basel pobjedom 2:1 u uzvratu...

Viktoria Plzen potpuno se raspala u Pireju i upisala je visok poraz 4:0. Nakon što je prvi susret u Češkoj završen bez pogodaka, u uzvratu je Olympiakos bio puno bolji i zasluženo je prošao dalje.

Od početka je Olympiakos bio bolji, agresivniji i opasniji, ali na prvi pogodak čekalo se do 51. minute. Tada Guilherme zabija za 1:0 te je načeo mrežu gostiju.

U zadnjih 20 minuta uslijedio je potpuni potop gostiju. Prvo je u 70. minuti Miguel Guerrero povisio na 2:0, a tri minute kasnije i onu najmanju dvojbu otklanja branič Viktorije Radim Reznik koji zabija autogol nakon ubačaja iz kornera. Točku na i stavio je Ruben Semedo. Čak tri od četiri gola domaćina pala su nakon ubačaja iz kuta.

PSV neće igrati u grupnoj fazi Lige prvaka. Nakon što je preokretom slavio u Eindhovenu protiv Basela s 3:2, u gostima je poražen 2:1. Trudili su se Nizozemci, nije da nisu imali prilika, ali lopta nije htjela u gol.

Basel je već u osmoj minuti došao do prednosti golom Erayja Comerta, ali sredinom prvog dijela Bruma poravnava. U drugom poluvremenu Basel ipak dolazi do pobjede golom Rickyja van Wolfswinkela za konačnih 2:1 i prolaz dalje.

Nakon što je na svom travnjaku došao do pobjede 1:0, Cluj je u gostima remizirao 2:2 protiv Maccabija iz Tel Aviva. Izraelci su poveli u 15. minuti golom Nicka Blackmana, ali do odlaska na odmor Cluj radi potpuni preokret preko Emmanuela Culija i Marija Rondona. Odmah na startu drugog dijela Yonatan Cohen poravnava na 2:2, ali do kraja susreta Maccabi nije postigao niti jedan, a kamoli dva pogotka. Damjan Đoković odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Nakon što je bio uvjerljiv u Glasgowu, Celtic je i u drugom kolu slavio protiv estonskog Kaljua. Ovaj put s 2:0 uz autogol Alexandra Kulinitsa. Na samom kraju susreta Marian Šved samo je povisio na konačnih 2:0.

Sutjeska nije imala snage za novo iznenađenje. Apoel je slavio u Nikšiću 1:0, a i u uzvratu s 3:0 te glatko prošao dalje. Hattrick je postigao Andrija Pavlović.

Kao što je već ranije potvrđeno Dinamo će igrati protiv Ferencvarosa. Mađari su u prvom susretu slavili protiv Vallette s 3:1, a u uzvratu je bilo 1:1. Maltežani su čak poveli preko Fontanelle iz penala, ali je Nguen poravnao na 1:1.