Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 06.08.2019, 20:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru
Suci: Paweł Raczkowski , Michal Obukowicz, Radosław Siejka (Poljska)

Branimir Korać • utorak, 06.08.2019.

Dinamo je unatoč činjenici da je stvorio puno prilika, ostao bez pobjede protiv Ferencvarosa. Mađari odnose iz Maksimira za njih lijepih 1:1 što znači da Dinamo i Budimpešti nema druge nego mora igrati otvoreno i na pobjedu...

Davide Lanzafame
78'
17
Eldar Ćivić
83'
7
Danylo Ihnatenko
89'
Serhij Rebrov

Dinamo i Ferencvaros u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka remizirali su 1:1. Dinamo je imao puno više prilika, ali i razdoblje igre u kojem nije bio dovoljno ambiciozan i agresivan te ja na kraju za to i kažnjen.

Ferencvaros može biti prezadovoljan ovim rezultatom, nije pokazao da je bolja momčad od Dinama i bez obzira na ovaj remi, kvaliteta sugerira kako Dinamo i dalje drži ključeve toga tko će proći dalje.

Dinamo je imao fantastičan ulazak u utakmicu i u prvih 15 minuta bio je dosta bolji protivnik i imao je zasluženo vodstvo. Šteta što to razdoblje nije iskoristio za uvjerljiviju prednost od tih 1:0.

Krenulo je odličnim pokušajima Olma i Petkovića, lopta nije htjela u mrežu, ali zato je u sedmoj minuti Dinamo ipak poveo. Bila je to briljantna akcija koju je započeo Oršić, petom je ostavio loptu za Olma koji je ujurio u kazneni prostor, provukao loptu čuvaru kroz noge i zatim svladao Dibusza.

Nedugo nakon toga veliku priliku imao je i Gojak nakon što se i on jako lijepo oslobodio čuvara, ali lopta je završila u bloku.

Nakon toga Dinamo prepušta inicijativu Ferencvarosu koji do odlaska na odmor nije zaprijetio, ali je Dinamo pritisnuo u zadnjih pet minuta, no gađao je uporno u blok zgusnute mađarske obrane.

Ulazak u drugo poluvrijeme nije bio dobar. Dinamo je pokušao biti strpljiv i čekati priliku, ali na kraju je primio gol.

U 58. minuti odličnom loptom proigran je Nguen čiji udarac Livaković briljantno brani, lopta se odbija na glavu Sigera koji je šalje prema golu, Perić se baca i izbija loptu, ali u vrlo tijesnoj situaciji poljski suci tvrde kako je bio pogodak.

Nakon toga Dinamo ponovno počinje igrati i stvarati prilike, a nekako najbolje su bile one Hajrovića i Majera.

Hajrović je nakon ogromne pogreške mađarske obrane pucao iz prve sa 7-8 metara i zatresao gredu dok je Majer krasno ušao s loptom u 16 metara i lijepo gađao donji kut, ali koji centimetar pokraj vratnice.

Do kraja susreta Modri su imali još niz opasnih situacija, bili su daleko bolji protivnik, ali realizacija nije bila dobra.

Šteta, Dinamo je definitivno bolji protivnik, ali kada igra kako zna, a ne da se povuče i prepusti loptu Mađarima. Tako je i primio taj kobni gol.