Brighton iznenadio visokom pobjedom u gostima kod Watforda

Mihaela Bradovski • subota, 10.08.2019.

Nakon što je City nadigrao West Ham u prvom subotnjem susretu, odigrana su još četiri dvoboja prvog kola Premiershipa, a za iznenađenje se pobrinuo Brighton kod Watforda...

Odmah na startu sezone za iznenađenje se pobrinuo Brighton koji je vrlo lako i visoko svladao Watforda u gostima s 3:0. Malo će domaćinu značiti činjenica da je imao više prilika, za razliku od njega Brighton je svoje iskoristio. Sve je počelo autogolom Abdoulayea Doucourea koji je u 28. minuti nesretno doveo goste u vodstvo i u nastavku susreta Brighton je samo povećao na 3:0 golovima Florina Andonea i Neala Maupayja.

Remi bez pogodaka viđen je u Londonu gdje je Crystal Palace ugostio Everton, momčad iz Liverpoola koja osnažena ulazi u novu sezonu. Udarne napadačke igre kod jednih i drugih krenule su s klupe pa je tako pobunjenik Wilfried Zaha kod domaćina ušao u 64. minuti dok je kod gostiju pet minuta kasnije ušao i Moise Kean. Pogodaka ipak nije bilo, a gosti su od 76. minute igrali bez isključenog Schneiderlina.

Uvjerljiv je bio Burnley koji je kod kuće pregazio Southampton s 3:0. Gosti su se odlično držali u prvih sat vremena, ali nakon toga krenuo je domaćin i s dva gola Barnesa te jednim Gudmundssona ostvario je veliku pobjedu.

Povratnik u Premierligu Sheffield United u završnici je uspio izvući bod na gostovanju kod Bournemoutha remiziravši 1:1. Domaćin je vodio od 62. minute golom Chrisa Mephama, ali iskusni Billy Sharp u 88. minuti iz gužve poravnava na 1:1.