Marseille 0:2 Reims
Reims

Marseille razočarao na otvaranju sezone, Reims nosi velike bodove

Sportnet • subota, 10.08.2019.

Iznenađenje na Velodromeu na startu francuskog prvenstva. Čvrsti Reims na krilima Boulayea Die pobijedio je jako loši Marseille...

AUTOR: L.M.

U prvom kolu francuskog prvenstva Marseille je na svom Velodromeu dočekao Reims. Predvođeni Payetom domaćini su htjeli otvoriti sezonu pobjedom, dok su gosti željeli što duže sačuvati svoju mrežu netaknutom i tražiti svoju priliku iz kontranapada. Hrvatski branič Duje Ćaleta-Car započeo je utakmicu za Marseille.

Prvo poluvrijeme gledali smo očekivano tvrdu utakmicu. Marseille je pokušavao nešto kreirati pred golom Reimsa, ali bolje prilike imali su gosti. Već u drugoj minuti Doumbia puca, Mandanda brani. Najbolju priliku vidjeli smo u 31. minuti. Dia je pucao, ali Mandanda ponovno spašava Marseille. Na poluvrijeme se otišlo bez golova uz dosta jalovog domaćina.

Očekivao se agresivniji i odlučniji ulazak domaćina u drugo poluvrijeme, ali to se nije dogodilo. Ispresijecana igra Marseillea nije rezultirala ničim osim prividom inicijative. U 52. minuti Payet puca sa 18 metara, ali to je mlako i lagan plijen za golmana Reimsa. Pet minuta kasnije napokon uzbuđenja na Velodromeu. Prvo je Strootman zatresao prečku, da bi iz sljedeće akcije gosti poveli. Dia je sve napravio. Probio je lijevu stranu, odigrao dupli pas s Dingomeom nakon kojeg je izbio sam pred Mandandu i svladao ga preciznim udarcem u bliži kut. Marseille je pokušavao, ali sve se svodilo na neopasno nabacivanja iz prekida. U 73. minuti debitirao je, uz ovacije publike, Dario Benedetto, pojačanje iz Boca Juniorsa.

Igrač utakmice definitivno je Boulaye Dia. U drugoj minuti sudačke nadoknade nakon lijepe kontre Reimsa odlično asistira Suku kojem nije bilo teško zabiti za konačnih 2:0 za goste. Otvaranje sezone za Marseille bilo je totalna katastrofa. Neopasna, jalova igra bez ikakve ideje. Gosti mogu biti itekako zadovoljni prezentacijom i nose kući velika tri boda.