Pavlović krenuo pobjedom protiv Bašića, domaći poraz za Montpellier

Mihaela Bradovski • subota, 10.08.2019.

Odigrano je još pet utakmica prvog kola francuskog prvenstva, a u akciji su bili Mateo Pavlović i Toma Bašić...

Momčad koja je očajnički htjela dovesti Dominika Livakovića loše je krenula u francusko prvenstvo. Kod kuće je poražena od Rennesa 1:0 iako je bila daleko bolji protivnik. Strijelac jedinog pogotka bio je Jeremy Morel već u devetoj minuti susreta.

U 60. minuti prilika domaćina za poravnanje. Dosuđen je kazneni udarac, ali Andy Delort ga izvodi loše i Romain Salin brani. U 69. minuti gosti ostaju bez isključenog Flaviena Taita, domaćin je pritisnuo, ali do gola nije došao.

Uvjerljiv je bio Angers koji je lakoćom s 3:1 slavio protiv Bordeauxa. Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu kod domaćina, a Toma Bašić kod Bordeauxa je ušao na startu drugog poluvremena.

Poveo je Bordeaux u četvrtoj minuti golom Nicolasa De Previllea, ali do odlaska na odmor Angers je napravio preokret i slavio 3:1 golovima Jeffa Reine-Adelaidea, Mathiasa Pereire i Thomasa Manganija.

Novi prvoligaš Brest remizirao je kod kuće protiv Toulousea 1:1. Domaćin je propustio veliku priliku za pobjedu. U 25. minuti poveo je golom Mathiasa Autreta da bi u 84. minuti Gaetan Charbonnier propustio realizirati kazneni udarac, obranio ga je Baptiste Reynet. I umjesto 2:0, uslijedila je kazna te Efthymios Koulouris postavlja konačnih 1:1.

Gostujuću pobjedu upisao je St. Etienne koji je slavio kod Dijona 2:1. Gosti su već u 11. minuti vodili 2:0 golovima Romaina Hamoume i Jean-Eudesa Aholoua. Prije poluvremena domaćin je tek smanjio na konačnih 2:1 golom Julija Tavaresa.

Istim rezultatom Nice je slavila protiv Amiensa, a pobjeda je izborena uz puno muke. Do nje je stigla jako teško iako su gosti od 27. minute igrali bez isključenog Gnahorea. Nice je na odnijela vodstvo golom Christophea Herrella, u 81. minuti Chadrac Okolo poravnao je na 1:1, ali Dante u 95. minuti zabija pobjedu 2:1.