Bertens i Vekić pobjedom otvorile nastup u parovima

Branimir Korać • utorak, 13.08.2019.

Donna Vekić prije nastupa u singlu u Cincinnatiju, odradila je zagrijavanje u konkurenciji parova i s Kiki Bertens preskočila je prvu prepreku te prošla u drugo kolo...

Donna Vekić inače rijetko nastupa u konkurenciji parova stoga je pobjeda s Kiki Bertens protiv Kineskinja Ying-Ying Duan i Saisai Zheng odličan rezultat.

Iako su Bertens i Vekić pojedinačno dosta bolje od Kineskinja, Duan i Zheng često igraju zajedno, ove godine igrale su i finale Roland Garrosa, ali ovdje su uspješnije bile Bertens i Vekić.

Prvi set otišao je na stranu Kineskinja sa 6:4, ali nakon što su se Bertens i Vekić opustile u drugom setu, dvoboj je išao samo u jednom smjeru.

Drugi set uzela je hrvatsko-nizozemska kombinacija sa 6:3 da bi i u produženom tie-breaku pobjegle na 7:2. Kineskinje su s četiri uzastopna poena smanjile zaostatak, ali to je bilo sve što su napravile i s 4:6, 6:3, 10:7 upisale su poraz.

U drugom kolu Bertens i Vekić igrat će protiv najvjerojatnije petih nositeljica Groenefeld i Schuurs.

Cincinnati, parovi, prvo kolo:
Kiki Bertens/Donna Vekić (Nizozemska/Hrvatska) - Ying-Ying Duan/Saisai Zheng (Kina/Kina) 4:6, 6:3, 10:7