Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 13.08.2019, 19:00 h
Maribor

Rosenborg u play-offu protiv Dinama, Maribor ide u play-off Europske lige

Jan Šneler • utorak, 13.08.2019.
Rosenborg u play-offu protiv Dinama, Maribor ide u  play-off Europske lige

Kao što se očekivalo, Rosenborg je u uzvratnom susretu protiv Maribora potvrdio prednost iz prvog ogleda i s ukupnim 6:2 prošao u play-off kvalifikacija za Ligu prvaka...

Modri su saznali suparnika u play-offu Lige prvaka. Bit će to norveški Rosenborg koji je uvjerljivo slavio doma i s ukupnih 6:2 prošao slovenski Maribor.

Gosti iz Slovenije dobro su otvorili susret i imali lijepu šansu već u prvih 15 minuta, ali nisu uspjeli poentirati. Nakon toga uslijedila je dominacija domaćih, no niti tada se nisu tresle mreže. Malu nadu u čudo Maribor je dobio u sudačkoj nadoknadi. Rudi Vancaš odlično se snašao i zabio za vodstvo gostiju.

Ipak, već početkom nastavka sva nada je ugašena. Norvežani su u prvih 15 minuta drugog dijela postigli dva pogotka i potvrdili prolaz dalje. Strijelci su bili Alexander Soderlund i Anders Konradsen. Konačni rezultat postavio je Konradsen svojim drugim pogotkom u 81. minuti susreta. Dodajmo još kako je Špiro Peričić odigrao svih 90 minuta za poraženi Maribor.