Kulenović s Legijom izborio posljednje kolo kvalifikacija Europske lige, ispao Saburtalo

Marjan Kreševac • srijeda, 14.08.2019.

U sklopu trećeg pretkola Europske lige danas su odigrana tri susreta, Legia je u gostima svladala Atromitos rezultatom 2:0, Vitória je demolirala Ventspils sa 6:0, a u posljednjem susretu Ararat - Armenia slavio je u gostima kod Saburtala rezultatom 2:0 i izborio prolaz u završno kolo kvalifikacija...

Atromitos - Legia 0:2

Nakon što je prvi susret u Varšavi završio bez pobjednika 0:0, Legia je morala ići na sve ili ništa kako bi dohvatila sljedeće kolo kvalifikacija za grupnu fazu natjecanja u Europskoj ligi. Ozbiljno su Poljaci shvatili zadatak pred sobom i od prvog sučevog zvižduka odlučno krenuli prema domaćim vratima. No usprkos njihovim nastojanjima prva prava i ozbiljna prilika otišla je na stranu Atromitosa kada je u 17. minuti Farley pogodio okvir gostujućeg gola.

Nakon te prilike utakmica je ušla u miroljubivo razdoblje sve do 29. minute kada Legia dolazi u vodstvo, Gvilla je primio jednu loptu na rubu kaznenog prostora upućenu s lijevog boka i nesebično je proslijedio paralelom do Stolarskog koji prizemnim udarcem s nekih 20 metara pogađa donji lijevi kut. U 32. minuti lijepu priliku imao je Kulenović međutim udarac nije bio dovoljno precizan i otišao je pokraj vratiju.

Sve je riješeno u 51. minuti susreta kada je Vešović nakon kontranapada prošao po desnoj strani, ubacio u kazneni prostor i na drugoj stativi pronašao Gvillu koji u padu nogom posprema loptu u donji lijevi kut. Legia je ovom pobjedom izborila posljednje kolo kvalifikacija Europske lige. Kulenović je odigrao svih 90 minuta susreta dok Antolić nije bio ni na klupi.

Vitória - Ventspils 6:0

Vitória je na domaći teren u Guimaraes donijela lijepih 3:0 iz prve utakmice u Latviji, ali očito igrači portugalskog kluba nisu bili zadovoljni tim rezultatom pa su domaćim navijačima priredili pravu golijadu. Nakon 90 minuta na semaforu je stajao rezultat 6:0. Gosti su na kraju još i dobro prošli kada se pogleda ukupna statistika koja kaže da je Vitória imala 36 udaraca od čega čak 14 u okvir gola.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta miroljubivo i domaći su tek jednom uspjeli poentirati i to u 28. minuti preko Davidsona, no tu uspavanost domaći su obilato nadoknadili u drugom poluvremenu. Redom su za domaće zabijali: Rochinha u 48. i 58. minuti, Teixeira u 79. minuti, Silva Sousa u 80. i Rodrigues Pepe u 86. minuti. Zanimljivo je naglasiti da je Rochinha uz dva pogotka upisao i tri asistencije.

Saburtalo - Ararat-Armenia 0:2

Saburtalo je s gostovanja u Armeniji donio pobjedu 2:1, ali nakon domaćih 90 minuta pokazalo se da to nije dovoljno. Iako su domaći imali loptu više u svom posjedu 58 posto vremena, uputili ukupno više udaraca gosti su ono malo svojih prilika što su imali uspjeli iskoristiti. Po domaće je loše krenulo već u desetoj minuti susreta kada je Kobjalko doveo goste u vodstvo.

Ovakav rezultat gostima nije odgovarao jer su primili kod kuće dva pogotka i ako su željeli dalje još jedan gol bio je neminovnost. I upravo se to dogodilo u 67. minuti susreta nakon što je Avetisjan poentirao iz kaznenog udarca. Domaći su odigrali jedan jako nervozan i na mahove grub susret (dobili su čak sedam žutih) kartona i ispadanje mogu uvelike zahvaliti toj svojoj nervozi.