Premiership, 2. kolo, 17.08.2019, 13:30 h
Arsenal 2:1 Burnley
Burnley

Arsenal svladao Burnley i nakon deset sezona povezao dvije startne pobjede

Marjan Kreševac • subota, 17.08.2019.

Drugo kolo prvenstva Engleske danas su na Emiratesu otvorili Arsenal i Burnley. Nakon što su oba kluba u prvom kolu novog prvenstva upisala pobjede tim putem danas je nastavio samo Arsenal. Nakon 90 minuta slavili su Topnici 2:1 i tako nakon deset sezona povezali dvije startne pobjede...

U odnosu na prvo kolo trener Arsenala Unai Emery napravio je stanoviti pomak u pozitivnom smjeru, naime protiv Burnleyja odlučio je od prve minute u vatru baciti Davida Luiza i Danija Ceballosa dok Pépé i Gabriel Martinelli prema njegovom mišljenju još uvijek nisu spremni za svih 90 minuta. Navijači Topnika morat će se još malo strpjeti kako bi doživjeli rapsodiju koju očekuju.

Osim ova dva novopridošla igrača mjesto u udarnoj postavi našao je i Lacazette, a da je to bila dobra odluka napadač Arsenala potvrdio je već u 13. minuti susreta. S desne strane Ceballos je izveo udarac iz kuta, lopta je nekako došla do Lacazettea koji se hrvajući s dva gostujuća braniča našao na podu i sa zemlje uspio progurati loptu u mrežu kroz noge vratara Popea.

Burnley se od prve minute pouzdao u taktiku čim imaš priliku centriraj u kazneni prostor. Najbolja prilika u 18. minuti stigla im je upravo ubačajem iz prekida, Ashley Barnes lijepo je zahvatio loptu glavom, Leno još ljepše refleksno obranio njegov pokušaj, no i da nije uspio u tome pogodak ne bi bio priznat jer je pomoćni sudac podigao zastavicu.

U 43. minuti sve je bilo čisto, Dwight McNeill potegnuo je s ruba kaznenog prostora, obrana Arsenala uspjela je blokirati udarac, ali samo da bi se lopta odbila do Barnesa na nekih šest, sedam metara. Guendouzi je pokušao uklizati, ali ni on ni Leno nisu uspjeli spriječiti izjednačujući pogodak Burnleyja. Očito Emery nije bio zadovoljan onim što je vidio u prvom dijelu pa je od početka drugog poluvremena u igru ubacio Pepea svoje najskuplje pojačanje.

Nije Pepe potaknuo pritisak Arsenala u drugom dijelu, cijela momčad sjajno je reagirala po dolasku iz svlačionice, međutim Burnley je izrazito čvrsta i disciplinirana momčad i potrebno je puno strpljenja i truda kako bi se slomila. Trud se Arsenalu isplatio u 64. minuti kada je Ceballos iščeprkao jednu loptu na nekih 30 metara od gola, ona se odbila do Aubameyanga koji nakon slaloma odapinje udarac i pogađa donji lijevi kut za vodstvo.

To vodstvo Arsenala nije se mijenjalo do kraja susreta. Nije Arsenal briljirao, ali pokazali su igrači da imaju potencijala, znanja i volje i da bi ova sezona napokon mogla izmamiti osmjeh na lice njihovih navijača. Hoće li ili ne Arsenal će pokazati već u sljedećem kolu kada gostuju kod Liverpoola dok Burnley isto tako gostuje kod Wolverhamptona.