Celta Vigo 1:3 Real Madrid
Real Madrid

Real Madrid krenuo pobjedom, Modrić isključen, Bale pokazao da može

Mihaela Bradovski • subota, 17.08.2019.

Real Madrid upisao je pobjedu u prvom kolu La Lige, gostovao je u Vigu kod Celte i slavio 3:1. Luka Modrić zaradio je izravni crveni karton, a Zidane je iznenadio postavljanjem Garetha Balea u početnu postavu...

Dobar start sezone za madridski Real, ali i za Garetha Balea koji je probuđen iz hibernacije kako bi pomogao u ovom dvoboju. Bio je od velike koristi i upravo on kreirao je prvi pogodak koji je zabio Karim Benzema.

Iako je Real imao jako lošu prošlu sezonu, posebno završnicu, pripremno razdoblje nije bilo ništa bolje i bilo je dosta upitnika uoči prvog kola, ali nekako su to izvukli, čak i odigrali dobru utakmicu i Zinedine Zidane može biti zadovoljan.

Real je poveo već u 12. minuti i to je sigurno pomoglo da mirnije odradi dvoboj. Bale je opravdao Zidaneovo povjerenje i nabacio za Benzemu koji zabija za vodstvo.

U završnici prvog poluvremena domaćin dolazi do poravnanja preko Braisa Mendeza, ali nakon konzultacije s VAR-om, pogodak je poništen.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu šok za goste. Dugo se pregledavala snimka, a onda je sudac pokazao izravni crveni karton Luki Modriću koji je u startu nagazio protivnika i prvi put u karijeri je zaradio izravni crveni karton.

Da bi se izbjegla neka nervoza, pobrinuo se Toni Kroos. U 61. minuti fantastično je opalio s 20-ak metara, lopta je pogodila gredu i odbila se u mrežu za 2:0.

Na ulasku u završnicu susreta strijelac je bio i Lucas Vazquez nakon dodavanja Benzeme, a Celta je uspjela samo smanjiti na konačnih 3:1 preko Ikera Losade.

Zaslužena pobjeda Reala, ali i Celta je imala prilika, no Thibaut Courtois imao je svoj dan.