Europska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 22.08.2019, 16:00 h
Astana 3:0 BATE Borisov
BATE Borisov

Astana na korak do skupine Europske lige, Tomasov golčinom načeo mrežu BATE-a

Branimir Korać • četvrtak, 22.08.2019.

U prvom susretu play-offa Europske lige Astana je upisala glatku pobjedu protiv BATE Borisova s 3:0, a među strijelcima je bio i Marin Tomasov...

Astana se posve približila plasmanu u grupnu fazu Europske lige. U prvom susretu play-offa ugostila je BATE Borisov i upisala pobjedu 3:0.

Obje momčadi europsku sezonu otvorile su europsku sezonu u pretkolu Lige prvaka, ali na kraju će jedna ostati i bez skupine Europske lige.

Marin Tomasov odigrao je još jednu sjajnu utakmicu, a začinio ju je fantaastičnim pogotkom. U 23. minuti s loptom je ušao s desne strane u sredinu, sjajno opalio sa 17 m,etara i pogodio u sam gornji kut gostujućg gola. Vratar nije imao nikakve šanse.

U završnici prvog dijela Juri Logvinenko povisio je na 2:0 da bi u drugom poluvremenu Runar Sigurjonsson iz kaznenog udarca postavio konačnih 3:0.

Astana je do kraja susreta mirno zadržala visoku prednost i teško će je izgubiti u uzvratu. Tomasov je odradio jop jednu jako dobru utakmicu, a igrao je do 82. minute kada ga je zamijenio Rangelo Janga. Luka Šimunović odigrao je cijeli susret.