Premiership, 3. kolo, 24.08.2019, 13:30 h
Norwich City 2:3 Chelsea
Chelsea

Chelsea napokon do pobjede, Mateo Kovačić upisao asistenciju za pobjedu

Jan Šneler • subota, 24.08.2019.

U trećem kolu Premierlige Chelsea je došao do prve pobjede ove sezone pobijedivši na gostovanju Norwich s 3:2...

Pobjedama se ne gleda u zube, pogotovo kada do nje dođete protiv vrlo neugodnog Norwicha. To je sigurno razmišljanje igrača Chelseaja koji su u trećem kolu Premierlige upisali prvu pobjedu, unatoč velikoj razlici u sjajnoj napadačkoj i prilično slaboj obrambenoj igri.

Početak susreta bio je iznimno uzbudljiv. Nakon samo tri minute igre Cesar Azpilicueta ubacio je u šesnaesterac gdje Tammy Abraham isprve puca i pogađa sam kut gola Norwicha. Svega tri minute je trajalo vodstvo Chelseaja jer je u šestoj minuti Todd Cantwell pogodio za izjednačenje.

Lijepu akciju odigrali su domaći, cijela obrana Chelseaja je ispala, a Teemu Pukki proigrao Cantwella koji iz velike blizine zabija za 1:1. Chelsea se vrlo brzo pribrao i nastavio s boljom igrom te već u 17. minuti došao do novog vodstva.

Mason Mount sjajno se sjurio u šesnaesterac, prošao čuvara i silovito pogodio za novo vodstvo gostiju. Ipak, bez obzira na odlične reakcije u napadu, obrana Chelseaja danas nije bila na potrebnoj razini. U 30. minuti Pukki je pobjegao čuvarima, iskosa pucao i uz nešto slabiju reakciju Kepe pogodio za novo izjednačenje.

Do kraja prvog dijela gosti su nastavljali s napadima, prilike su imali Christian Pulisić i Ross Barkley, ali do nove prednosti Chelsea nije stigao. Ipak, u nastavku susreta gosti su zasluženo došli do vodstva. Mateo Kovačić proigrao je Abrahama koji si je napravio prostora i silovito pogodio za 2:3.

Kao po nekom scenariju, čim Chelsea postigne pogodak, Norwich ozbiljnije zaprijeti. Ovoga puta nisu momentalno izjednačili, ali Ben Godfrey je glavom pucao i pogodio prečku. Norwich je sve ozbiljnije počeo prijetiti, ali u 79. minuti Chelsea je mogao riješiti pitanje pobjednika.

Kurt Zouma je pogodio mrežu nakon duela Oliviera Girouda i domaćeg vratara Tima Krula, ali je Martin Atkinson nakon aktiviranja VAR-a poništio pogodak zbog prekršaja. Prilično sumnjiva odluka jer je upitno je li Krul imao loptu pod svojom kontrolom.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i Chelsea je pod vodstvom Franka Lamparda konačno upisao prvu pobjedu u Premierligi. Kovačić je odigrao svih 90 minuta i to na prilično visokoj razini, a dodatno povjerenje svakako je zaslužio i asistencijom za treći gol.