Bundesliga, 2. kolo, 24.08.2019, 18:30 h
Schalke 04 0:3 Bayern
Bayern

Impresivni Lewandowski razveselio Kovača, debitirali Perišić i Coutinho

Dario Dodić • subota, 24.08.2019.

U drugom kolu Bundeslige aktualni prvak Bayern stigao je do prve prvenstvene pobjede. Da se šok iz prvog kola ne ponovi pobrinuo se maestralni Robert Lewandowski...

Nakon šoka u prvom kolu i remija protiv Herthe na svom travnjaku, nogometaši Bayerna nisu imali pravo na pogrešan korak na gostovanju kod Schalkea. Iako je tradicija bila debelo na strani Bavaraca (bez poraza u posljednjih 18 natjecateljskih utakmica, pet uzastopnih pobjeda), teško je unaprijed na glasnoj Veltins Areni upisivati bodove. Iako Bavarci nisu impresionirali, na kraju su stigli do lagane pobjede 3:0 i hvatanja priključka sa stopostotnom Borussijom Dortmund.

Niko Kovač zbog ozljede nije mogao računati na Thiaga, što se osjetilo u kreaciji igre njemačkog prvaka. Od prve je minute priliku dobio Lucas Hernandez i odigrao vrlo dobro, no jedan je drugi igrač ipak zaslužio više pohvala. Impresivne partije Roberta Lewandowskog nisu odavno nikakvo iznenađenje. Nakon dva pogotka protiv Herthe Poljak je svojoj redovnoj mušteriji Schalkeu triput tresao mrežu.

12. put je u dresu Bayerna protiv Schalkea igrao Lewandowski i postigao 14. pogodak. Ukupno je u Bundesligi Poljak postigao 16 golova protiv Schalkea, samo je Gerd Müller momčadi iz Gelsenkirchena zabio više puta, čak 18. Pitanje je hoće li Müllerov rekord izdržati kraj ove sezone.

Iako Bayern nije dobro izgledao u prvom dijelu, relativno je lako došao do vodstva. Nakon što je Nübel dvaput ukrotio pokušaje Lewandowskoga, treća je sreća bila ipak na strani Bayernovog napadača. Igrala se 19. minuta kada je danas vrlo raspoloženi Coman kao od šale prošao Kennyja, koji ga ruši za jedanaesterac čist kao suza. Nübela je Lewa poslao u desni kut, loptu u lijevi, Bayern je od 20. minute imao vodstvo.

Mogao je Bayern na smiraju prvog dijela udvostručiti vodstvo. Igrala se 43. minuta kada su gosti zakuhali lijepu akciju. U završnici Coman lijepo proigrava Tolissoa koji iz okreta šalje loptu kraj gola.

Ubrzo nakon odmora Bavarci su stigli do drugog pogotka. McKennie radi nepotreban prekršaj u opasnoj zoni, a Lewandowski maestralno iz slobodnjaka pogađa gornji lijevi kut za 2:0.

Opasan je bio Schalke nakon drugog primljenog pogotka, u dva su navrata tražili i najstrožu kaznu, ne bez argumenata, ali sudac Fritz i kolege mu u VAR sobi ostali su nijemi.

U 57. minuti Kovač se odlučio za dvostruku izmjenu, u vatru je poslao dvojicu debitanata, Coutinha i Perišića. Brazilac se odmah nametnuo u sredini terena i oduševio s nekoliko poteza, a dobru je partiju pružio i hrvatski reprezentativac.

Upravo je Perišić bio u opasnosti da skrivi jedanaesterac pola sata prije kraja susreta. Iz slobodnog udarca tukao je Caligiuri, Hrvat je skočio u živom zidu i rukom skrenuo loptu. Činilo se da je riječ o potezu za najstrožu kaznu, no Fritz na iznenađenje domaćina nije pokazao na bijelu točku.

Kad Schalke nije uspio smanjiti vodstvo stigla je kazna. Igrala se 75. minuta, silovitu su kontru povukli Bavarci, Coman proigrava Lewandowskog na rubu kaznenog prostora, Poljak se kao od šale rješava svog čuvara i pogađa donji desni kut Schalkeovog gola za velikih i konačnih 3:0. Pet golova je u dva kola postigao Bayern, svih pet djelo su sjajnog Lewandowskog.