Monaco
Monaco 2:2 Nimes

Monaco imao sve u svojim rukama, Nimes izvukao remi

Jan Šneler • nedjelja, 25.08.2019.

U trećem kolu francuske Ligue 1, Monaco je bio u velikoj prilici da dođe do prve pobjede u natjecanju, ali je velikim povratkom Nimes izvukao remi...

Niti nakon tri odigrana kola francuske Ligue 1, Monaco još ne zna za pobjedu. U današnjem susretu protiv slabašnog Nimesa, Monaco je imao veliku priliku i vodstvo od 2:0, ali je ostavši s igračem manje u posljednjih dvadesetak minuta sve ispustio.

Prvo poluvrijeme bilo je kao iz snova za domaći sastav. Monaco je bio kvalitetniji i bolji, ali nije uspijevao u uvodnim minutama doći do neke bolje situacije. S druge strane, Nimes je preko Romaina Philippoteauxa opasno zaprijetio u 32. minuti kada je domaće spasila prečka. Ipak, kraj prvog dijela pripao je Monacu.

Prvo je u 39. minuti Islam Slimani zabio za vodstvo domaćih, da bi Wissam Ben Yedder povećao prednost u sudačkoj nadoknadi. Sve je išlo sjajno za domaći sastav, no u 56. minuti potpuno nepotrebno Jemerson je s leđa uklizao igraču Nimesa i zaradio crveni karton. Sudac je pregledavao snimku, detaljno sve proučio i odlučio kako se radi o prežestokom startu pri čemu je lopta već otišla od igrača. Monaco je tako u sva tri susreta ove sezone dobio crveni karton.

Ostavši više od pola sata prije kraja s igračem manje, Monaco se potpuno raspao. U 70. minuti Philippoteaux je zabio za smanjenje zaostatka, da bi u 82. minuti Ahoueke Denkey nakon polukontre mirno poentirao s nekoliko metara za izjednačenje. Monaco koji je imao tri boda praktički u rukama, izgubio je gotovo sve i sa samo jednim bodom zaključuje treće kolo Ligue 1.