Premiership, 4. kolo, 31.08.2019, 13:30 h
Southampton 1:1 Manchester United
Manchester United

Novi kiks Uniteda, desetorica Svetaca sačuvala bod na St. Mary'su

Dario Dodić • subota, 31.08.2019.

Nogometaši Manchester Uniteda nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju kod Southamptona. Crveni su vragovi poveli ranim golom Jamesa, no Sveci su u nastavku izjednačili, a posljednjih 20 minuta sačuvali bod s igračem manje...

Teško da će Ole Gunnar Solskjaer utješnom prihvatiti činjenicu kako Manchester United već 16 godina ne zna za poraz na gostovanju kod Southamptona. Iako takav podatak na prvu zvuči dobro, šira slika ipak nimalo nije bajna za Crvene vragove. United je slavio samo jednom u posljednjih devet utakmica u Premiershipu. U gostima Solskjaerova momčad ne zna za pobjedu još od one velebne večeri u Parizu kada je stradao PSG.

Trebali su gosti pobjedu na St. Mary'su, ali domaćini se nisu dali. Čak niti kada su ostali s igračem manje na terenu. United je dominirao, ali do pobjede nije stigao. Završilo je 1:1.

A sve je sjajno počelo za goste iz Manchestera. Već u desetoj minuti Crveni su vragovi stigli do vodstva. Daniel James još je jednom potvrdio fantastičnu formu, dobio je loptu od McTominaya i krasno s 12-ak metara pogodio gornji desni kut Southamptonovog gola za vodstvo Manchestera 1:0. Velšanin je u četiri nastupa u Premiershipu postigao tri pogotka, a svakako valja istaknuti da je do tri gola stigao s isto toliko udaraca u okvir protivničkog gola.

Upravo su James i neprelazni Wan-Bissaka najviše pokazali u redovima Uniteda. Kod Southamptona u prvom se dijelu najviše trudio Boufal, ali bez previše uspjeha, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Uniteda.

Bolje je u nastavak ušao gost iz Manchestera, Rashford je u kratkom razmaku dvaput "zakuhao" situaciju pred golom Svetaca, ali nije uspio udvostručiti Unitedovu prednost. Mogao je Adams vratiti u egal domaće, ali nije bio precizan iz dobre pozicije nakon proigravanja Boufala.

U 58. minuti Jannik Vestergaard diže St. Mary's na noge. S lijeve je strane stigao ubačaj u kazneni prostor Uniteda, glavom puca Ings, odlično brani De Gea. U nastavku akcije s desne strane loptu u srce kaznenog prostora šalje Danso, Danac nebeski skače i glavom postiže svoj prvi gol u dresu Southamptona.

Vestergaardov gol dodatno je podebljao još jednu ružnu Unitedovu brojku - u posljednjih 19 natjecateljskih utakmica Solskjaerova momčad primila je barem jedan gol. Zanimljivo, ovo je prvi gol glavom u Premiershipu koji je United primio još od kraja veljače.

Danso je sjajnim ubačajem pomogao Svecima do izjednačenja, no onda je sve pokvario u 73. minuti. Vrlo ružnim i posve nepotrebnim startom zaustavio je McTominaya, sudac Dean posve opravdano pokazuje mu drugi žuti karton, domaći su više od 20 minuta s igračem manje morali čuvati bod.

I uspjeli su. Nizali su napade gosti, najbliže su golu bili Greenwood i Young, ali Gunn nije drugi put kapitulirao, Southampton osvaja bod.