Kakvo predstavljanje domaćim navijačima: Perišić zabio i asistirao, krasan gol Josipa Brekala!

Dario Dodić • subota, 31.08.2019.

Sjajan dan imali su Hrvati u Bundesligi. U sklopu trećeg kola Bayern je s ogromnih 6:1 demolirao Mainz, uz odličnu predstavu Ivana Perišića. Nakon asistencije u prvom dijelu, Ivan Perišić zabio je u nastavku za 3:1. Wolfsburgu je novim krasnim golom bod donio Josip Brekalo...

Ivan Perišić nije mogao sanjati bolje predstavljanje Bayernovim navijačima na Allianz Areni. Hrvatski je reprezentativac ubilježio asistenciju i gol protiv Mainza.

Počelo je loše za Bavarce, već u šestoj minuti na iznenađenje mnogih poveli su gosti iz Mainza. S desne je strane ubacio Pierre-Gabriel, u sredini je zaspao Pavard, Boetius poentira za 0:1.

Loše je izgledala momčad Nike Kovača u prvih pola sata, mogao je Perišić donijeti izjednačenje, ali je uprskao izglednu prigodu. Pokušao je i Coman iz slobodnjaka, ali niti on nije donio egal domaćima. Tek u 36. minuti stiglo je izjednačenje. S lijeve je strane svijeću u šesnaesterac gostiju ubacio Perišić, Pavard se iskupljuje za kiks kod Mainzovog gola i iz voleja pogađa za 1:1. Nakon 1574 dana Perišić je ponovno ubilježio asistenciju u Bundesligi.

Na odmor se otišlo s prednošću Bayerna. Ponovno je slobodnjak na rubu kaznenog prostora izborio Lewandowski, Alaba majstorski prebacuje zid i pogađa za 2:1. Bio je to njegov sedmi gol iz slobodnjaka u Bundesligi, niti jedan aktivan igrač nema više pogodaka od njega.

Na otvaranju drugog dijela Perišić se upisao i u strijelce. Vratio mu je asistenciju Pavard, ubacio je s desne strane u 54. minuti, Hrvat odlično glavom pogađa u prvi kut za 3:1. Deset minuta kasnije Coman nakon ubačaja Kimmicha podiže na 4:1.

Ubrzo su igru napustili Perišić i danas slabašni Philippe Coutinho, no nažalost gostiju ušli su Müller i Davies. Müller je asistirao Lewandowskom za lijepi gol za 5:1 (78'), da bi tri minute kasnije na pladnju poslužio i Daviesa, koji lagano šalje loptu u mrežu za ogromnih i konačnih 6:1.

Sjajno otvaranje sezone ima i drugi Hrvat u Bundesligi. Nakon što je u kratkom vremenu po ulasku u igru u prošlom kolu zabio krasan gol i asistirao, Josip Brekalo dobio je priliku od prve minute u domaćoj utakmici Wolfsburga protiv Paderborna. Trener domaćih Glasner nije požalio jer mu je hrvatski reprezentativac donio bod.

Gosti su poveli u 12. minuti, zabio je Oliveira-Souza, da bi u 56. minuti Brekalo prekrasnim golom iz voleja s ruba kaznenog prostora vratio domaće u egal. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, završilo je 1:1. Brekalo je igru napustio u 86. minuti.

Do prvih golova i prve pobjede ove sezone stigao je i Schalke. Iako su domaći s 3:0 svladali Herthu, zanimljivo je kako su tek jedan gol ove sezone u Bundesligi zabili Schalkeovi igrači.

Naime, domaći su do vodstva 2:0 stigli autogolovima Starka (38') i Rekika (48'), tek je u 85. minuti netko od domaćih zaista i zatresao protivničku mrežu. Za konačnih 3:0 zabio je Kenny. Hertha je prva momčad u posljednjih desetak godina čiji su igrači u jednoj utakmici Bundeslige postigli barem dva autogola.