Osasuna 2:2 Barcelona
Barcelona

Nova blijeda partija Barcelone bez Messija, Rakitić zamrznut na klupi

Dario Dodić • subota, 31.08.2019.

Nogometaši Barcelone u sklopu trećeg kola LaLige nisu uspjeli stići do pobjede na gostovanju kod Osasune. Povratnik u najviši rang španjolskog nogometa osvojio je bod protiv blijede Barce...

Malo tko je mogao uoči početka sezone očekivati kako će nakon tri odigrana kola LaLige Osasuna biti ta koja je neporažena, za razliku od Barcelone. Povratnici u najviši rang španjolskog nogometa na svom su El Sadaru odigrali još jednu dobru utakmicu i ostali neporaženi protiv Barce za koju još jednom nije u kadru bio ozlijeđeni Leo Messi, završilo je 2:2.

Katastrofalno je prvo poluvrijeme odigrala momčad Ernesta Valverdea. Iako su domaći imali samo 24 posto vremena loptu u posjedu, oni su bili ti koji su uputili jedini udarac u okvir gola. Bio je to onaj iz sedme minute, kada je Roberto Torres sam kao duh dočekao ubačaj Brandona Llamasa s desne strane i iz voleja ga pretvorio u vodstvo domaćina.

Drugi put u 2019. Barcelona u prvom poluvremenu jedne prvenstvene utakmice nije pogodila protivnički okvir.

Ipak, Valverde je u drugom poluvremenu povukao dva fantastična poteza i vratio Barcu u život. Odmah na poluvremenu u vatru gura mladog Ansu Fatija, koji mu se vrlo brzo odužio za ukazano povjerenje. Igrala se 51. minuta, s desne je strane ubacio Carlos Perez, Ansu Fati glavom lijepo pogađa za 1:1.

Sa 16 godina i 304 dana postao je treći najmlađi strijelac u povijesti LaLige, nakon Fabricea Olinge (16 godina i 98 dana) i Ikera Muniaina (16 godina i 289 dana).

Vrlo brzo Valverde još jednom pogađa sa zamjenom. U igru gura Arthura, koji deset minuta kasnije, u 64. minuti, dovodi goste u vodstvo. Ponovno je asistent bio Perez, Arthur je lijepo izvagao dvojicu domaćih čuvara i pogodio u donji desni kut za 2:1 Barcelone. Bio je to prvi Arthurov gol u dresu Barcelone, u 45. nastupu.

Mogao je i morao Brandon Llamas ekspresno vratiti Osasunu u egal, no vrlo slabo i neprecizno puca u 65. minuti. Prijetio je i Villar desetak minuta kasnije, opalio je s 20-ak metara, ali odlično brani Ter Stegen.

Ništa nije mogao vratar Barcelone u 81. minuti. Rukom je u kaznenom prostoru igrao Pique, Torres s bijele točke zabija za konačnih 2:2. Posljednja tri gola u LaLigi Torres je postigao upravo protiv Barce.

Imao je veliku šansu donijeti gostima sva tri boda Arthur, u 88. minuti je na sjajno dodavanje Pereza izbio pred domaćeg vratara Rubena, no previše je komplicirao i pomogao Rubenu spasiti bod Osasuni.

Barcelona je u prva tri kola osvojila tek četiri boda. Najgori je to ulazak u sezonu Blaugrane još od sezone 2008./2009. kada je pod Guardiolom također krenula s četiri boda.

Još uvijek je nejasna situacija s Ivanom Rakitićem, koji je svih 90 minuta u Pamploni odgledao s klupe. Jučer su mediji naveliko pisali kako će Raketa put Pariza u redove PSG-a, da bi Valverde rekao kako misli da će Hrvat ostati u Barci. Po prikazanom u prva tri kola teško je opravdati Rakitićevo bivanje na klupi, nadajmo se da će se idući dani razviti u Raketinu korist.