Bale spašavao Real pa na kraju pocrvenio, Madriđanima bod kod Villarreala

Branimir Korać • nedjelja, 01.09.2019.

Na gostovanju kod najlošije obrane lige u ovim prvim kolima, Real Madrid odigrao je 2:2 i to dva puta vraćajući se iz zaostatka golovima Garetha Balea...

Real Madrid nije uspio doći do pobjede u susretu protiv Villarreala, Na gostovanju na De la Ceramici Real je remizirao 2:2, opasno je plesao po rubu poraza, ali Gareth Bale ga je spašavao.

Villarreal je poveo već u 12. minuti golom Gerarda Morena, no u posljednjim trenucima prvog poluvremena Bale zabija za 1:1.

I u drugom dijelu ista slika. Prvo je u 74. minuti Moi Gomez pogodio za 2:1, no desetak minuta kasnije Bale još jednom poravnava. Tu je veliki posao napravio Luka Modrić koji je osvojio loptu, sjurio se prema kaznenom prostoru i onda proigrao Balea za 2:2.

Bale je odigrao odličnu utakmicu, ali u sudačkoj nadoknadi zaradio je dva žuta kartona zbog prekršaja i ranije je napustio travnjak. Modrić je ušao u igru u 68. minuti i također je bio dobar.

Dramatično je bilo u Madridu gdje je Atletico dočekao Eibar. Domaćin je imao užasno otvaranje utakmice, ali se uspio oporaviti i doći do pobjede.

Eibar je nakon 20 minuta vodio 2:0 golovima Charlesa i Arbille da bi do poluvremena Joao Felix smanjio. U drugom dijelu vrlo brzo Vitolo je poravnao na 2:2, a pritisak se Atleticu isplatio u 90. minuti kada je Thomas Partey donio pobjedu svojoj momčadi.

Valencia je bila bolja od Mallorce s 2:0 golovima iz kaznenih udaraca. Dvostruki strijelac bio je Dani Pareji, a Ante Budimir kod gostiju je igrao 80 minuta.

Veliku 3:0 pobjedu u gostima je ostvarila Granada protiv Espanyola. Puertas, Fernandez i Azeez donijeli su pobjedu gostima.