Barcelona 5:2 Valencia
Valencia

Ansu Fati opet zabio, čudesna utakmica De Jonga, Rakitiću 20 minuta

Jan Šneler • subota, 14.09.2019.

Pred više od 80.000 navijača, Barcelona je na Camp Nou došla do uvjerljive pobjede protiv Valencije i time popravila nešto slabiji ulazak u sezonu...

Oko Valencije i promjene na trenerskoj klupi vodile su se brojne rasprave proteklih dana, ali bez obzira na trenersku poziciju, kod ovako rastrčane i raspoložene Barcelone puno jače momčadi ne bi se dobro provele. U četvrtom kolu Katalonci su bili uvjerljivi, a njihove navijače posebno će veseliti sjajna igra mlađih igrača.

Početak susreta bio je kao svojevrsni hommage Barceloninoj mladosti, odnosno igračima na kojima klub stvara budućnost. U drugoj minuti, Frenkie de Jong lijepo je ubacio u šesnaesterac, Antoine Griezmann propustio loptu, a Ansu Fati majstorski poentirao u sam kut.

Pet minuta kasnije Barcelonin mladić uzvratio je asistenciju. Sada je Ansu dodao do de Jonga koji silovito pogađa mrežu. Valencijini igrači još nisu niti dobro osjetili travnjak, a već su dva pogotka bila u mreži. Ipak, gosti nisu odustajali te su u 27. minuti uspjeli smanjiti zaostatak. Strijelac je bio Kevin Gameiro.

Iako je Barcelona bila bolja u prvom dijelu, Valencia nije morala očajavati. Pogodak zaostatka vjerojatno bi potpisali na početku susreta. U nastavku Katalonci ipak ne prepuštaju ništa slučaju i vrlo brzo zaključuju susret. U 51. minuti Gerard Pique u svom stilu našao se u povoljnoj poziciji, sjajno reagirao i pogodio za 3:1.

Vrlo brzo domaći su imali dvije odlične šanse, ali Griezmann i Nelson Semedo pogađali su okvir gola. Kada već francuskom napadaču nije išlo, njegov urugvajski kolega pokazao je dio svojeg sjajnog repertoara. Luis Suarez s dvadesetak metara zapleo se u gužvu i iz mjesta, bez zaleta lijepo pogodio sam kut i donio Barceloni 4:1.

Griezmann je puno pokušavao, nastojao se upisati u strijelce, ali danas nije bio njegov dan. Ipak, ako ništa drugo, uspješno je asistirao Suarezu za njegov drugi pogodak u 82. minuti kojim je Barcelona potpuno potopila Valenciju. Točku na i stavio je Maximiliano Gomez u sudačkoj nadoknadi te time malo ublažio poraz svojeg sastava.

Ivan Rakitić koji nije u najboljem statusu ovoga puta dobio je 20 minuta te je ušao u igru umjesto de Jonga. S obzirom na to kako je de Jong igrao (dodavanja 54/54) i koliko se sve bolje adaptira na igru Barcelone, Rakitić će izuzetno teško izgurati Nizozemca iz prvog sastava.