Kiel ispustio pobjedu protiv Kielcea, Barcelona poražena u Szegedu, Vardar slavio u Francuskoj

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 16.09.2019.

Osim dvoboja između PSG-a i PPD Zagreba, odigrani su i ostali susreti u skupinama A i B Lige prvaka. U najzvučnijim dvobojima Szeged je svladao Barcelonu, a Kiel i Kielce su remizirali u drami...

Skupina A

Szeged - Barcelona 31:28
Celje - Flensburg 24:25
Elverum - Aalborg 24:34

Moćna Barcelona najavljuje pohod na trofej pobjednika Lige prvaka, ali zapela je već u prvom kolu i morat će bolje. U gostima kod Szegeda poražena je 31:28.

Barcelona je jako loše krenula u utakmicu i bila je u visokom zaostatku, a na početku drugog dijela golom Luke Stepančića Szeged je poveo s ogromnih 20:11. Barca se nije predala i sedam minuta prije kraja golom Aitora Arina smanjila je na 27:26. Ipak golovima Maquede i Banhidija Szeged odlazi na plus tri i mirno privodi meč kraju.

U domaćem sastavu Roland Mikler skupio je 11 obrana, a Mirko Alilović četiri (iz 11 pokušaja), Jorge Maqueda zabio je sedam golova, Bogdan Radivojević šest, a Bence Banhidi pet. Stepančić je dodao tri gola.

Kod Barcelone Ludovic Fabregas zabio je čak osam golova dok su po pet dodali Arino i Dika Mem. Luka Cindrić zabio je jedan pogodak.

Dosta problema imao je Flensburg u gostima u Celju gdje je slavio 25:24. Slovenci su imali u završnici vodstvo 23:22, ali onda Flensburg radi 3:0 i odnosi pobjedu. Predvodili su ga Benjamin Burić s 12 obrana, Johannes Golla sa šest golova te Göran Johannessen s pet golova.

Kod domaćina Klemen Ferlin završio je s 11 obrana, a Josip Šarac zabio je pet golova.

Aalborg je u gostima pregazio Elverum s visokih 34:24. Loš nastup domaćina koji se rano profilira u autsajdera skupine što se i očekivalo.

Mads Christiansen predvodio je goste s osam golova, a Sebastian Barthold dodao je sedam. Kod domaćina po pet golova zabili su Lukas Sandell i Sigvaldi Gudjonsson.

Skupina B

Porto - Meškov Brest 27:25
Montpellier - Vardar 31:33
Veszprem - Motor 40:28
Kiel - Kielce 30:30

Porto je u prvom poluvremenu protiv Meškova izgledao skromno i impresionirano. Meškov je to iskoristio, kaznio i na odmoru imao velikih 15:9.

Drugo poluvrijeme ponudilo je drugačiju sliku. Do polovice drugog poluvremena domaćin se vratio u utakmicu i serijom 5:0 preuzeo vodstvo 23:20.

Do kraja susreta domaćini su zadržali vodstvo i gosti nisu imali nijedan posjed za poravnanje.

Diogo Branquinho upisao je osam golova, a kod gostiju Ivan Pešić skupio je deset obrana dok je devet golova zabio Darko Đukić.

Vardar je dobro odradio posao u Montpellieru koji niti ove sezone nije dobro otvorio nastup u Ligi prvaka. Pretprošle sezone osvojio je Ligu prvaka, ali prošle sezone nije uspio proći niti skupinu.

Početak je bio loš i ove sezone, Vardar je u gostima odnio pobjedu 33:31. Predvodili su ga Staš Skube sa sedam golova, Timur Dibirov sa šest i Daniil Šiškarjev s pet. Ivan Čupić dodao je četiri. Kod domaćina Valentin Porte zabio je sedam golova, a po pet su dodali Diego Simonet i Hugo Descat.

Problema nije bilo za Veszprem koji je ugostio Motor i slavio 40:28. Ukrajinci su se solidno držali u prvom poluvremenu, a onda je u nastavku presudila širina domaćina koji je visoko slavio.

Arpad Šterbik bio je vrlo dobar s 15 obrana, po šest golova postigli su Kent Robin Tönnesen i Dragan Gajić dok je pet dodao Dejan Manaskov. Manuel Štrlek priključio se s dva gola.

Kod Ukrajinaca Viktor Kireev imao je 11 obrana, a po šest golova postigli su Aidenas Malasinskas i Baris Puhouski.

U sjajnom dvoboju u Kielu domaćin je ispustio pobjedu protiv Kielcea. Imao je Kiel sve u svojim rukama, vodio 30:28 pola minute prije kraja, ali nije to zadržao.

Prvo je Uladzislau Kuleš smanjio na 30:29, zatim Andreas Wolff pet sekundi prije kraja brani pokušaj Mihe Zarabeca, a na drugoj strani na samom kraju Alex Dujšebaev zabija za bod.

Wolff je skupio 13 obrana dok su domaći vratari zajedno upisali šest. Po pet golova postigli su Dujšebaev i Kuleš, a Igor Karačić dodao je dva.

Kod Kiela Nikola Bilyk zabio je sedam golova, Steffen Weinhold pet, a Domagoj Duvnjak jedan gol.