Celta s dva igrača manje kapitulirala pred Granadom, Betis s igračem manje uzeo bod protiv Getafea

Marjan Kreševac • ponedjeljak, 16.09.2019.

U tri odigrana susreta La Lige Granada je pobjedom 2:0 na gostovanju kod Celte skočila na šesto mjesto poretka, u derbiju začelja između Real Betisa i Getafea oba pogotka za podjelu bodova pala su iz kaznenih udaraca dok je Valladolid kod kuće odigrao neriješeno 1:1 s Osasunom...

Granada je izvojevala veliku i važnu pobjedu na gostovanju kod Celte, no veliki udio u toj pobjedi imali su upravo domaći igrači. Kako? Tako da su već u 29. minuti ostala samo devetorica na terenu. Prvo je u 11. minuti isključen Jorge Sáenz nakon što je VAR pregledao njegov prekršaj na Soldadu i donio odluku da se žuti karton zamijeni izravnim crvenim.

Lijepi primjer svog suigrača slijedio je u 29. minuti Fran Beltrán čiji je prekršaj opet VAR nagradio izravnim crvenim kartonom. Ovaj slučaj isključenja dva igrača Celte na domaćem terenu bio je prvi u 21. stoljeću.

S dva igrača više Granada je jurnula prema domaćem golu i bilo je samo pitanje kada će uspjeti kapitalizirati brojčanu nadmoć na terenu. Dogodilo se to u idealnom trenutku, u šestoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Ángel Montoro ubacio je iz kuta, Germán Sánchez bio je najspretniji u skoku i glavom pospremio loptu po sredini gola.

Montoro je u 54. minuti upisao još jednu asistenciju, pronašao je Yangela Herreru koji se odlučio na pokušaj van kaznenog prostora i pogodio. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, gosti su primirili i sakrili loptu mirno čekajući kraj susreta i tri boda s kojima su skočili na visoko šesto mjesto nogometnog prvenstva Španjolske.

U drugom susretu između Valladolida i Osasune bilo je zanimljivo od samog početka. Domaći su puno bolje otvorili susret i već u osmoj minuti imali su sjajnu priliku za vodstvo, međutim udarac Enesa Unala otišao je zamalo iznad prečke. Sljedeću priliku vrijednu spomena vidjeli smo u 36. minuti kada se Roberto Torres sam izborio za prostor na rubu kaznenog prostora, pucao, ali lopta odlazi pored lijeve vratnice.

Dobra igra u prvom poluvremenu obje momčadi nije okrunjena pogotcima, ali to se promijenilo u drugom dijelu. Prvi koji su našli put do mreže bili su domaći igrači, točnije Pablo Hervias. Igrala se 65. minuta kada je Hervias odlučio iz slobodnog udarca iz velike udaljenosti tuči direktno po golu. Lopta je odsjela u prečki i odbila se u gol, prekrasan pogodak koji je gostujućeg vratara ostavio bez šanse.

Do izjednačenja došlo je u 81. minuti jada je Luis Ezequiel Avila sjajno pronašao Roberta Ibaneza, on samo treba postaviti nogu i skrenuti lopzu u mrežu što zaista i čini te gostima donosi izjednačenje i skok na deveto mjesto prvenstvene tablice. Avila je u sudačkoj nadoknadi imao priliku zabiti za pobjedu i još malo popraviti stanje na tablici, ali jako loše je reagirao u izglednoj situaciji.

U posljednjem susretu, malom derbiju začelja Real Betis i Getafe podijelili su bodove rezultatom 1:1. Iako su gosti poveli već u 15. minuti susreta zahvaljujući pogotku iz kaznenog udarca Jaimea Mate, a samo deset minuta kasnije dobili su još jedan veliki poklon. Carvalho je napravio jedan prekršaj za koji je inicijalno samo upozoren od suca, ali nakon pregleda VAR-a dobio je izravni crveni karton.

Vodstvo od 1:0 i tri četvrtine vremena s igračem više, što se bolje može poželjeti? Možda kada se radi o treneru Getafea nekoga tko bi bio u stanju pospremiti nešto u mrežu i osigurati pobjedu. Gosti ne da nisu imali takvog igrača već čisto suprotno, u 72. minuti Dakonam je napravio prekršaj u kaznenom prostoru i omogućio Betisu da dođe do poravnanja.

Loptu je na bijelu točku namjestio Joaquin i rutinirano postigao pogodak za 1:1. S ovim bodom Getafe je ostao na 18. mjestu odnosno u zoni ispadanja dok se Real Betis popeo na 15. mjesto i barem malo se odmakao od opasnosti.