Villarreal 2:0 Valladolid
Valladolid

Villarreal pobjedom nad Valladolidom otvorio nogometnu subotu

Matej Kačan • subota, 21.09.2019.

Nastavak petog kola španjolske La Lige donio je susret na El Madrigalu gdje je domaćin Villarreal golovima u drugom poluvremenu s 2:0 nadigrao goste iz Valladolida...

Villarreal i Valladolid ušli su u ovu utakmicu s jednakih pet bodova iz četiri utakmice, oboje upisavši po pobjedu i poraz uz dva remija. Tako izjednačeno bilo je i prvo poluvrijeme.

Iako su domaćini posjedom dominirali, previše udaraca nije bilo. Jedini udarac Valladolida u prvom dijelu bila je i prva velika šansa na utakmici, Oscar Plano je primio loptu u kaznenom prostoru žutih, ali je njegov udarac obranio Asenjo. Villarreal je uz dominaciju u držanju lopte uspio uputiti četiri udarca, a vrijedi izdvojiti pokušaj Santija Cazorle s ruba šesnaesterca u 32. minuti koji je ipak uspio obraniti Jordi Masip.

Mreže su tako ostale netaknute u prvih 45 minuta pa se na odmor odlazi s najnepopularnijim rezultatom.

Drugo poluvrijeme donosi sličnu sliku. Villarreal dominira posjedom, nižu se udarci na gol Valladolida, ali nema velikih šansi sve do 77. minute kada domaćini dobivaju jedanaesterac nakon prekršaja u kaznenom prostoru Valladolida. Santi Cazorla je siguran s bijele točke i "Žuta podmornica" napokon dobiva rezultatsku potvrdu svoje dominacije.

Rezultat od 1:0 stoji na semaforu do 89. minute kada Javier Ontiveros Parra glavom zabija drugi pogodak za domaćine nakon ubačaja Chukwuezea i ubija rezultatsku neizvjesnost. Villarreal tako dolazi do prilično sigurne pobjede iako su svoju prevlast na terenu kapitalizirali tek u zadnjoj trećini utakmice.

Villarreal se s ovom pobjedom popeo na treće mjesto s kojeg će čekati rasplet ostatka kola, dok bi Valladolid mogao s 13. mjesta pasti do blizine zone ispadanja u slučaju da se ostali rezultati u ligi poklope negativno po njih.