United ne može pobijediti u gostima, Wolvesi se s desetoricom spasili kod Palacea

Matej Kačan • nedjelja, 22.09.2019.

Nedjeljni dio engleske Premier lige donio je dvostruki program u 15 sati. U Londonu je Manchester United doživio novi šok kod West Hama, dok su Palace i Wolvesi podijelili bodove...

Nastavlja se agonija Manchester Uniteda u gostima. Nisu pobijedili van Old Trafforda još od PSG-a na proljeće, a danas je u Londonu bolji bio West Ham s 2:0.

Ozljedama prošarani sastav Ole Gunnara Solskjaera držao je loptu u prvom poluvremenu te je više napadao, ali do gola West Hama nije mogao doći. U prve 43 minute mogli su se izdvojiti samo dalekometni pokušaji Nemanje Matića te Marka Noblea.

Već su svi očekivali da će se na veliki odmor otići s nulom, no onda su Čekičari šokirali goste. Lijepo su kombinirali Noble i Felipe Anderson, a onda ovaj potonji pronalazi Jarmolenka u kaznenom prostoru Uniteda koji fino iz voleja šalje loptu u mrežu nemoćnog De Gee za 1:0.

Drugi dio United otvara svojom najboljom prilikom. Andreas Pereira je ubacio s desne strane, lopta je proletjela kroz peterac domaćina, ali natrčali Juan Mata klizeći pokušajem promašuje vrata sa samo dva metra. Uskoro se u prilici našao i McTominay, ali niti njegov udarac ne završava u mreži West Hama.

U 62. minuti opet prijete domaćini. Felipe Anderson puca iz bliza, ali De Gea ovoga puta zaustavlja udarac. Sedam minuta kasnije nakon serije kornera za United Harry Maguire ima zicer, ali njegov šut brani Fabianski. Utakmica je mirovala do 84. minute kada Aaron Cresswell sjajno pogađa iz slobodnog udarca te postavlja 2:0.

Mreže su mirovale do kraja utakmice te West Ham uzima novi veliki skalp. Za United nevolja nije stigla sama, uz poraz dodano je i novo ime na podužu listu ozlijeđenih. Ovoga puta riječ je o Marcusu Rashfordu. Soskjaer će trebati puno mozgati da nađe način kako pokrenuti ovu desetkovanu i u gostima jalovu ekipu Uniteda.

Na drugoj utakmici u ranijem terminu Wolvesi su se uspjeli spasiti od novog poraza u sudačkoj nadoknadi te su protiv Crystal Palacea odigrali 1:1.

Wolvesi su u prvom poluvremenu dominirali kod Crystal Palacea, no usprkos omjeru udaraca 7:1 u korist gostiju na odmor se otišlo bez pogodaka. Wolvese je brzo stigla kazna za promašaje, u 46. minuti Ward puca, lopta se odbija od Dendonckera i dovodi domaćine u vodstvo. Palace je osokoljen pogotkom igrao bolje u nastavku, a novi udarac za Wolvese događa se u 74. minuti kada Romain Saiss dobiva drugi žuti karton.

Wolvesi su se ipak duboko u sudačkoj nadoknadi uspjeli spasiti, Diogo Jota je poravnao rezultat na konačnih 1:1. Wolvesi su još bez pobjede, ovo im je bio četvrti remi uz dva poraza te su u zoni ispadanja, dok Palace leži na 12. mjestu tablice.