Arsenal preokretom do pobjede, Liverpool uzeo važna tri boda u utakmici kola

Matej Kačan • nedjelja, 22.09.2019.

U drugom poslijepodnevnom terminu nedjeljnog programa u Premiershipu Arsenal je uspio preokrenuti utakmicu usprkos greškama obrane, dok je Liverpool u derbiju kola uspio zadržati stopostotni učinak...

Arsenalova obrana se nastavlja sramotiti, no napad je popravio sve propuste za 3:2 pobjedu. Prvo poluvrijeme na Emiratesu između Arsenala i Aston Ville obilovalo je udarcima, a jedini koji je završio u mreži djelo je Johna McGinna u 20. minuti koji je iskoristio poklon braniča "Topnika" za 0:1. Ionako nesigurna obrana Arsenala ostala je bez jednog čovjeka u 41. minuti kada je desni bočni Ainsley Maitland-Niles dobio drugi žuti karton.

U drugom dijelu Arsenal izjednačava preko Pepea iz jedanaesterca u 59. minuti, no slavlje kratko traje jer samo minutu kasnije Wesley vraća Villu u vodstvo. U zadnjih deset minuta Chambers i Aubameyang nakon slobodnog udarca kreiraju veliki preokret Arsenala za tri važna boda koji ih šalju na četvrto mjesto tablice.

Arsenal - Aston Villa Rezultati uživo

U drugoj poslijepodnevnoj utakmici odigrao se dvoboj kola u kojem je Chelsea na svom Stanford Bridgeu dočekao vodeći Liverpool koji ih je svladao s 1:2. U utakmici u kojoj su iskre frcale na sve strane pala su tri pogotka u prvom poluvremenu, ali je onaj za Chelsea poništen nakon pregledavanja VAR snimke. Za Liverpoolovih 0:2 na poluvremenu su poentirali Alexander-Arnold u 14. minuti te Firmino glavom u 30. minuti susreta.

U 71. minuti N'Golo Kante sjajnim driblingom dolazi na petnaestak metara i sjajnim udarcem smanjuje na 1:2. Nakon pogotka Chelsea je svim silama stisnuo Liverpool u svoj šesnaesterac, no promjene nije bilo. Redsi su izdržali i zadržavaju stopostotni učinak nakon šest kola. Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu.