Barca svladala Villarreal i izgubila Messija, Moron nastavlja dominirati, Granada na vrhu

Dario Dodić • utorak, 24.09.2019.

Odigrana su prva tri susreta šestog kola LaLige. Nogometaši Barcelone uz dosta su muke svladali Villarreal na Camp Nouu, no brigu domaćih navijača produbilo je Messijevo napuštanje travnjaka nakon 45 minuta. Do domaće je pobjede na krilima Lorena Morona stigao Betis, Granada je remijem kod Valladolida privremeno došla do vrha lige...

Barcelona je upisala pobjedu 2:1 na svom travnjaku protiv Villarreala, no teško da su pretjerano sretni domaći navijači, a uz njih i Ernesto Valverde. Leo Messi je 400. put započeo susret u LaLigi, ali nije ga i završio. Zbog ozljede mišića Argentinac je igru napustio već na poluvremenu.

Domaći su puno bolje otvorili susret i zapravo sve riješili u prvih 15-ak minuta. Nakon nešto više od pet minuta igre semafor na Camp Nouu pokazivao je 1:0 za Barcu. S desne je strane ubacio Messi, na prvoj vratnici odlično se snalazi Griezmann i iz teške pozicije glavom od grede poentira za 1:0.

Deset minuta kasnije bilo je 2:0 za Barcelonu. Arthur je primio loptu na nekih 25 metara i opalio, nemoćni Asenjo pogledom je ispratio let lopte u mrežu. Devet je golova Barca ove sezone postigla udarcima izvan šesnaesterca, najviše u LaLigi.

Tek u završnici prvog dijela živnuli su gosti. Ako može Arthur, može i Santi Cazorla. Kapetan gostiju u 44. minuti s 20-ak metara pogađa pod gredu i vraća Žutu podmornicu u život. Mogao je kod gola vjerojatno bolje reagirati i domaći vratar Ter Stegen. Villarreal je zabio u posljednjih 19 prvenstvenih utakmica, to je njihov najdulji niz u natjecanju.

U svlačionici je na poluvremenu ostao Messi, a u igru je ušao Dembele. Barcelona je opasno živjela, Villarreal je napadao i bio blizu pogotka za izjednačenje. Dvije minute nakon starta drugog dijela Chukwueze je odlično proigrao Cazorlu, no ovog je puta Ter Stegen izašao kao pobjednik.

Izdržali su domaći nogometaši pritisak Villarreala, a u završnici su mogli stići i do novog pogotka. Ansu Fati zamijenio je nevidljivog Suareza i unio puno živosti u igru Barcelone i nereda u redove gostiju. Jednim je potezom prevario trojicu igrača Villarreala u 80. minuti i zatim snažno opalio ljevicom, ali malo pokraj gola. Odličnu je priliku imao i Pique, sjajno je iz slobodnjaka s 20 metara tukao u 90. minuti, ali još bolje brani Asenjo.

Ivan Rakitić u Valverdeovoj je nemilosti, utakmicu je gledao s tribina.

Nogometaši Granade preuzeli su vrh LaLige odigravši neriješeno na gostovanju kod Valladolida. Nije to bila posebno atraktivna utakmica, čemu nisu pomogli niti stalni prekidi - sudac Pizarro čak je 39 puta dosudio prekršaj po čemu je ovo druga "najgrublja" utakmica ove sezone.

Bolje su susret na stadionu Jose Zorrilla otvorili domaći, krenuli su dosta ofenzivno i već nakon nešto više od deset minuta igre stigli do vodstva. Lijepo je po lijevoj strani prošao Toni Suarez, u sredini pogađa Oscara Plana, koji silovito trese mrežu gostiju za 1:0.

Trebalo je vremena Granadi da se stabilizira i počne igrati kako je ove sezone pokazala da zna i umije. Do kraja poluvremena gosti su bolju igru i naplatili i stigli do izjednačenja. Igrala se 42. minuta, s desne je strane Diaz poslao odličnu loptu u sredinu, natrčao je Carlos Fernandez i opalio, slabo reagira vratar Valladolida Masip i Granada stiže do poravnanja.

Mogli su u nastavku i domaći i gosti do pobjede i sva tri boda, no pogodaka nije bilo, završilo je 1:1. Najbolju priliku za Valladolid imao je Sandro Ramirez u 64. minuti. Odlično je tukao s 20-ak metara, ali još bolje brani Granadin vratar Rui Silva. Granada je zabila osam minuta kasnije, strijelac je nakon odbijanca i slabe reakcije Masipa bio Herrera, no linijski sudac i VAR pobrinuli su se da pogotka ne bude - netko od igrača Granade bio je u zaleđu i smetao Masipu prilikom Herrerinog udarca pa pogodak opravdano nije priznat.

Granada je ovim bodom barem privremeno zasjela na vrh LaLige. Nakon šest odigranih utakmica ima 11 bodova.

Na krilima sjajnog Lorena Morona Betis je na Benito Villamarinu s 3:1 svladao Levante. Gosti su u Sevilli stigli do vodstva u sedmoj minuti, Vukčević je s centra gurnuo loptu u prostor za Hernanija, koji iskosa s lijeve strane pogađa donji desni kut Betisovog gola za 0:1 Levantea.

Izdržao je gost do sudačke nadoknade prvog dijela, a onda na scenu stupa Moron. S desne je strane stigla visoka lopta u kazneni prostor Levantea, Moron neometan puca glavom, pogađa vratnicu, no odbijanac sigurno posprema u mrežu za 1:1.

Isti je igrač doveo u vodstvo domaće već u 48. minuti. S desne ga je strane prizemnom loptom pronašao Joaquin, Loren zabija za 2:1 i nezgodno se sudara s vratnicom, ali nastavlja s igrom. Bio je to peti pogodak Morona ove sezone, iz petog udarca u okvir gola. Konačnih 3:1 postavlja Iglesias na dodavanje Joaquina u 67. minuti.