Šibenik protutnjao Požegom, Split u produžetku prosuo prolaz protiv Belišća

Matej Kačan • srijeda, 25.09.2019.

Nisu samo prvoligaši bili zaposleni u Kupu danas, šest utakmica odigrali su niželigaši međusobno uz polovičan uspjeh domaćina...

BSK Bijelo Brdo ostvarilo je svoj plasman u osminu finala pobjedom nad Cibalijom 1:0. Strijelac za BSK bio je Marko Žuljević u 17. minuti, a Cibalia je minutu kasnije ostala s igračem manje nakon drugog žutog kartona za Andreja Kerića.

Opatija je kod kuće nadigrala Novigrad s 3:1, a strijelci za domaće bili su Bjelanović u 24. i 37. minuti te Bogolin u 67., a poraz Novigrađana ublažio je Topić u 69. minuti iz kaznenog udarca.

Drugoligaš Šibenik svoj je susret odradio u Požegi protiv Slavonije, a domaćine je ostavio s pet komada u mreži za 1:5. Strijelci za goste su bili Celić, Antunović, Rak, Juričić i Španja. Jedini pogodak za Slavoniju postigao je Bognar u 44. minuti iz jedanaesterca.

Zadar je u Unešiću nakon produžetka svladao domaćina Zagoru s 1:2. Domaćini su poveli pogotkom Drage Gabrića, a izjednačio je Anić. U produžetku je Zadranima prolaz donio Nakić u 109. minuti.

Split je u produžetku vodio kod Belišća, ali su gosti odmah nakon pogotka Keleza dobili crveni karton pa su Agatić s dva pogotka te Išasegi donijeli Belišću 3:1 pobjedu.

Sloga je u svojoj Novoj Gradiški usprkos pogotku kapetana Menegonija izgubila od Vinogradara s 1:2 te je tako završila svoje natjecanje u ovogodišnjem izdanju Kupa. Željko Štulec bio je strijelac pobjedničkog gola za goste, a prvi je postigao bivši igrač Sloge Marko Filipović.