Costin prvijenac ove sezone, Joao Felix uz Budimirovu pomoć potvrdio pobjedu Atletica

Dario Dodić • srijeda, 25.09.2019.

Odigrana su još dva susreta šestog kola LaLige. Nogometaši Atletico Madrida u gostima kod Mallorce stigli su do sva tri boda. Prvijenac u sezoni postigao je Diego Costa, dok je pogotku Joaa Felixa kumovao i Ante Budimir. Athletic Bilbao osvojio je bod na gostovanju kod Leganesa...

Nije Atletico Madrid briljirao na gostovanju kod Mallorce u sklopu šestog kola LaLige, ali je bez prevelikih problema stigao do pobjede, pobjede kojom je prekinuo mini-niz slabijih prvenstvenih rezultata.

Bila je to utakmica u kojoj su raspoloženiji bili Atleticovi napadači, gosti su svoje prilike koristili i tako došli do sva tri boda, završilo je 2:0 za momčad Diega Simeonea.

25 minuta igre bilo je potrebno Atleticu za vodstvo. S desne je strane ubacio Koke, nedovoljno čuvani Diego Costa naklonio se i glavom poentirao za 1:0 gostiju. Zanimljivo, to je tek prvi Costin gol ove sezone.

Mogao je iznimno raspoloženi Joao Felix pomoći Atleticu udvostručiti vodstvo nakon pola sata igre. Primio je jednu loptu u kaznenom prostoru Mallorce, leđima okrenut golu isprobao škaricama zaprijetiti domaćem vrataru Reini, Sastre je rukom blokirao njegov pokušaj i sudac Hernandez pokazuje na bijelu točku.

Situacija se činila čistom, no suci iz VAR-sobe oglasili su se i sugerirali glavnom djelitelju pravde kako bi bilo dobro pogledati snimku. Naime, Felix je u primanju loptu dirao rukom te je Hernandez bio primoran poništiti odluku i pokazati na slobodan udarac za domaće.

Pet minuta kasnije priliku za drugi gol Atletica prokockao je Arias. Lijepo ga je poslužio Costa, no Arias pogađa vratnicu. Imao je i Joao Felix lijepu priliku u posljednjim trenucima prvog poluvremena, ali njegov pokušaj glavom brani Reina.

Svi prokockani pokušaji Atletica mogli su doći na naplatu početkom drugog dijela. Sjajni Kubo našao se u izglednoj prilici, dobro je gađao, lopta se dvaput odbila od vratnice, pripomogao je i Oblak, no nije htjela u gol.

Mallorca nije uspjela iskoristiti bolju igru u drugom dijelu, što je kažnjeno u 64. minuti. Gužvu u šesnaestercu koristi Felix, iz okreta uz sretno odbijanje lopte od Ante Budiira zabija od lijeve vratnice za konačnih 2:0. Tri minute kasnije hrvatski je napadač napustio igru.

Mogla je Mallorca 20-ak minuta prije kraja smanjiti na 2:1, Kubo je uposlio Pratsa, koji glavom tuče ravno u Oblaka. Jedina loša stvar koju će Diego Simeone pamtiti u prvoj trenerskoj pobjedi protiv Mallorce isključenje je Alvara Morate. Napadač je u igru ušao u 69. minuti umjesto Coste i osam minuta kasnije krenuo u nervozno koškanje s dvojicom domaćih igrača. Teško je reći je li nešto i dobacio sucu Hernandezu, zaradio je dva žuta kartona u minuti i ekspresno napustio igru te neće konkurirati za veliki madridski derbi protiv Reala za vikend.

U drugom je dvoboju Athletic Bilbao nastavio niz bez poraza u prvenstvu. Baski su na gostovanju kod Leganesa odigrali 1:1. Poveli su gosti golom Garcije s bijele točke u 59. minuti, dok je Oscar dvije minute kasnije zabio za konačnih 1:1.