Santiago Bernabeu ima novog ljubimca, luda utakmica u Valenciji

Dario Dodić • srijeda, 25.09.2019.

Odigrana su i posljednja dva večerašnja susreta šestog kola LaLige. Valencia i Getafe remizirali su u ludoj utakmici na Mestalli, dok je šareni sastav Real Madrida svladao Osasunu na svom travnjaku za vrh prvenstvene ljestvice. Santiago Bernabeu ima novog ljubimca, Brazilca Rodryga...

Svjestan da ga za vikend čeka težak derbi u gostima kod Atletica na Wandi Metropolitano, Zinedine Zidane odlučio je na Santiago Bernabeuu protiv Osasune isprobati poprilično šaren sastav. Rizik ga nije koštao ništa, Real je slavio s 2:0, golgeterski je post prekinuo Vinicius Junior, a domaći su navijači dobili i novog ljubimca, Brazilca Rodryga.

Malo je reći da domaćin nije impresionirao, razigrana Osasuna bila je u dobroj mjeri ravnopravan protivnik, ali individualna kvaliteta Realovih igrača presudila je ovaj susret.

Iako ta ista individualna kvaliteta nije upitna kod Luke Jovića, srpski je napadač bio vrlo slab, prokockao je nekoliko sjajnih prilika, a i onda kad je napokon zabio, gol mu nije priznat zbog zaleđa u kojem se našao.

Prvu je šansu prokockao u 18. minuti. Malo je nedostajalo da Navas zabije autogol, ali obranio mu je timski kolega Ruben. Lopta se odbila do Jovića, koji je šalje preko gola.

I bez prevelike igre Real je poveo u 36. minuti. Kroos proigrava Viniciusa Juniora, koji s nekih 18 metara krasno pogađa gornji desni kut za vodstvo Kraljevskog kluba. Inače, bio je to prvi Viniciusov gol u dresu Reala nakon veljače 2019. kada je zatresao mrežu Alavesa.

Mogli su gosti u smiraj prvog dijela stići do izjednačenja. Izbio je pred Areolu Cardona, no rezervni vratar Reala pravovremeno izlazi s gola i prvi stiže do lopte. Areola je u debiju bio na visini zadatka, tešku će odluku za vikend imati Zidane.

Pet minuta igralo se u drugom poluvremenu kad je drugu priliku prokockao Jović, a osam minuta kasnije napokon je zatresao mrežu Osasune. U prostor mu je loptu gurnuo Lucas Vazquez, Jović izbija pred Rubena i lako ga matira, ali bio je u zaleđu i pogodak nije priznat.

S realizacijom zato problema nije imao 18-godišnji Brazilac Rodrygo. U igru je ušao u 71. minuti umjesto Viniciusa, na travnjaku je proveo minutu i pol prije nego se krasnim golom u debiju u LaLigi predstavio domaćim navijačima. Sjajno je primio loptu na lijevoj strani, lako se riješio Lilla i efektno pogodio za konačnih 2:0.

Postao je Rodrygo prvi igrač rođen u 21. stoljeću koji je za Real Madrid zabio gol u LaLigi. Zabio je i najbrži debitantski gol u dresu Real Madrida u LaLigi (93 sekunde) nakon velikog Ronalda kojem su 2002. godine trebale samo 62 sekunde.

Malo je nedostajalo da Rodrygo i drugi put zatrese Osasuninu mrežu. Igrala se 86. minuta, s lijeve je strane stigao ubačaj u srce kaznenog prostora, Jović je glavom bio neprecizan, na drugoj je vratnici uklizao Rodrygo, ali ne uspijeva zabiti. Ovom je pobjedom Real zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice.

Ludu su utakmicu u Valenciji odigrali istoimeni domaćin i Getafe. U susretu sa šest golova bilo je svega, Getafe je bio konkretniji, ali pobjednika na Mestalli nije bilo, završilo je 3:3.

Poveli su gosti već u prvoj minuti kada je na dodavanje Jasona Mata lagano zabio za 0:1. Trajalo je vodstvo Getafea sve do 30. minute kada slijedi uraganskih devet minuta Šišmiša. Maxi Gomez dvama golovima (30. i 34. minuta) dovodi Valenciju u vodstvo, da bi Lee Kang-In prvijencem u LaLigi povisio na 3:1 u 39. minuti.

Sličnim uraganom Getafe stiže do boda u nastavku. Jason u 66. smanjuje na 3:2, a Angel tri minute kasnije zabija za konačnih 3:3. Šišmiši su pod trenerom Celadesom u tri utakmice u prvenstvu primili čak devet pogodaka.