Athletic Bilbao 0:1 Valencia
Valencia

Pogodak Čeriševa bio je dovoljan: Valencia nanijela prvi poraz Athletic Bilbau

Petar Jenjić, Jan Šneler • subota, 28.09.2019.

Nogometaši Valencije nanijeli su prvi poraz Athletic Bilbau ove sezone. Na gostovanju su slavili pogotkom Denisa Čeriševa...

Puno se pričalo o novom treneru Valencije ove sezone, o problemima unutar momčadi, ali za sada Šišmiši ne djeluju loše. Bez obzira što su kiksali na prošla dva ligaška ogleda, pobjeda kod Chelseaja u Ligi prvaka i današnja pobjeda u sedmom kolu La Lige u Bilbau podižu samopouzdanje.

U prvom susretu 7. kola španjolske Primere, Valencia je slavila na gostovanju kod Athletic Bilbaa i tako prekinula niz od tri utakmice bez slavlja.

Gosti su slavili s 1:0 te tako upisali drugu pobjedu sezone. S druge strane, domaćinu je ovo prvi poraz, nakon tri pobjede i tri remija.

Valencia je od početka krenula vrlo agresivno. Nakon par minuta Maximiliano Gomez je imao veliku priliku, ali nije uspio pogoditi mrežu. U 27. minuti Denis Čerišev zabija za vodstvo gostiju što je potvrdio i Mario Melero Lopez nakon konzultacije s VAR-om.

Imao je i domaćin svoje prilike, a sjajna je bila ona iz 55. minuti kada je pucao Inaki Williams. Prvo mu je Cillessen obranio udarac, nakon čega je iz odbijanca pogodio okvir gola.

Domaćin je posebno prijetio u drugom poluvremenu, imao čak deset udaraca, no rezultat se ipak nije promijenio. Valencia je sačuvala vodstvo.