Niko Kovač na vrhu Bundeslige, prvi poraz RB Leipziga

Mihaela Bradovski • subota, 28.09.2019.

Odigrano je pet susreta šestog kola Bundeslige, a Bayern je preuzeo vodeću poziciju na ljestvici pobjedom kod Paderborna dok je Leipzig poražen od Schalkea...

Wolfsburg je stigao do tri boda u gostima kod Mainza i nakon šest kola i dalje je neporažen. Prekinuo je niz od tri uzastopna remija te je svladao ipak kvalitetom lošijeg protivnika.

Pobjednički pogodak postigao je u devetoj minuti Marcel Tisserand, a Josip Brekalo igrao je do 65. minute kada je Felix Klaus ušao umjesto njega.

Bayern je upisao gostujuću pobjedu kod Paderborna 3:2 i uz Wolfsburg je jedina momčad bez poraza ove sezone. Mogao je i trebao Bayern i lakše i uvjerljivije do pobjede, imao je pregršt šansi, a za promašaj vikenda, možda i sezone, pobrinuo se Robert Lewandowski koji je promašio doslovno prazan gol.

Bayern je imao dva gola prednosti nakon što je prvo Coutinho asistirao Gnabryju, a zatim Gnabry Coutinhu za 2:0.

Kai Proger je neposredno nakon ulaska u igru zabio za 2:1 i vratio nadu domaćinu, ali ipak ne može proći bez gola Lewandowskog koji je vratio Bayern na dva gola prednosti.

U završnici susreta Jamilu Collins smanjio je na 3:2 i malo zagužvao utakmicu, ali Bayern je do kraja susreta izdržao i stigao do pobjede i prvog mjesta.

Muke po Hoffenheim se nastavljaju te je stigao novi poraz, ovaj put 3:0 kod kuće protiv Borussije Mönchengladbach. Nedostaje Andrej Kramarić što se jako dobro vidi po činjenici da je Hoffenheim najneefikasnija momčad lige. Alassane Plea, Marcus Thuram i Florian Neuhaus donijeli su pobjedu gostima.

Prvo mjesto ispustio je RB Leipzig koji je kod kuće poražen od Schalkea s 3:1. Odlični gosti nanijeli su Leipzigu prvi poraz ove sezone, a pobjedu su osigurali golovima u prvih sat vremena igre. Salif Sane, Amine Harit i Rabbi Matondo odveli su goste do 3:0, a Emil Forsberg samo je smanjio na konačnih 3:1.

Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu u porazu Augsburga od njegovog Bayera.