Getafe 0:2 Barcelona
Barcelona

Barcelona rutinski slavila kod opasnog Getafea, Rakitiću deset minuta

Jan Šneler • subota, 28.09.2019.

Sedmo kolo španjolske La Lige donijelo je Barceloni važno gostovanje kod Getafea, a Katalonci kući odlaze s punim plijenom...

Dosta problema imala je Barcelona posljednjih tjedana u kojima je često nepotrebno rasipala bodove. Ne pamtimo ovako loš start katalonske momčadi, ali izgleda da se polako stvari vraćaju na mjesto. U današnjem susretu kod Getafea, Barcelona je rutinski slavila i uzela sva tri boda.

Krenuli su Katalonci vrlo ofenzivno i već u uvodnim minutama imali dvije odlične prilike. Na njihovu nesreću, Carles Perez i Luis Suarez nisu bili precizni. Domaći nisu puno zaostajali te su čak imali i udarac više od Barcelone u prvom dijelu. Najbolju priliku Getafe je imao u 20. minuti kada je Angelov udarac obranio Marc-Andre ter Stegen.

Vratar Barcelone tu se iskazao u svojoj primarnoj ulozi, a u 41. minuti pokazao je da može sjajno i asistirati. Gotovo iz svog šesnaesterca, ter Stegen je poslao jednu dubinsku loptu prema Suarezu koji ju sjajno prima i lobom prebacuje domaćeg vratara te zabija za 0:1.

U nastavku susreta Barcelona vrlo brzo dolazi do drugog gola i to na prilično sretan način. Lijepo je pucao Perez s ruba šesnaesterca, David Soria nakratko je odbio, ali je lopta otišla točno na noge Firpa Juniora koji je bez većih problema poentirao za 0:2.

Do kraja susreta većih prilika više nije bilo, a izdvojiti treba tek isključenje Clementa Lengleta koji je zaradio drugi žuti karton u 82. minuti. To ipak nije otežalo posao Barceloni za koju je od 80. minute zaigrao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.