Serie A, 6. kolo, 28.09.2019, 18:00 h
Sampdoria
Sampdoria 1:3 Inter
Inter

Inter nastavlja sa savršenim startom u sezonu, Sanchez umalo od junaka do tragičara

Mihaela Bradovski • subota, 28.09.2019.

Inter je upisao pobjedu i u šestom kolu te je na vrhu Serie A sa stopostotnim učinkom. Nova pobjeda upisana je u gostima u Genovi gdje je Sampdoria svladana s 3:1...

Antonio Conte pokrenuo je Inter koji izgleda vrlo dobro. Šest kola i šest pobjeda milanske momčadi, doseg kakav nije imao od sezone 1966/1967 kada ga je vodio veliki Helenio Herrera. Loša vijest za Inter je ta da te sezone nije osvojen naslov prvaka, na kraju je uspješniji bio Juventus.

Pod vodstvom Contea Inter je redom rušio Lecce, Cagliari, Udinese, Milan, lazio i sada Sampdoriju. Bez obzira što je Conte malo promiješao postavu, u Genovi je Inter ipak odnio puni plijen.

Sredinom prvog poluvremena Inter je stigao do dva pogotka i poveo s 2:0. Prvo je Sensi u 20. minuti zabio za 1:0 udarcem izvana nakon što je lopta na putu okrznula Alexisa Sancheza.

Sanchez je tu "zasmetao" vrataru, a dvije minute kasnije je i sam zabio. Ubacio se iza leđa obrane domaćin, došao do lopte neposredno pred golom i zabio za 2:0.

Odmah na početku drugog poluvremena Sanchez zarađuje drugi žuti karton. Sanchez je već imao karton, a nakon 50 sekundi igre u drugom dijelu bacio se u kaznenom prostoru i zbog simuliranja je isključen.

Domaćinu je to dalo krila i Jankto je u 55. minuti zabio za smanjenje zaostatka, ali šest minuta kasnije Gagliardini podiže na 3:1 i zaključuje priču.

Marcelo Brozović odradio je cijelu utakmicu.