Manchester City uoči Dinama slavio na Goodisonu, domaćin slomljen u završnih 20 minuta

Branimir Korać • subota, 28.09.2019.

Manchester City nije dopustio iznenađenje na Goodison Parku, upisao je novu pobjedu i tako zadržao korak s Liverpoolom koji je ranije tijekom subote bio u akciji...

Everton je dugo bio u egalu i stvarao Manchester Cityju probleme, ali nije izdržao. U završnici je City s dva gola riješio pitanje pobjednika i dočekuje Dinamo u sjajnom raspoloženju.

Iako je City prema očekivanjima bio opasniji i dominantan, bilo je prostora i za Everton koji je imao prilika, a jednu od njih je i iskoristio.

U 33. minuti, devet minuta nakon što je Gabriel Jesus doveo City u vodstvo, Everton je stigao do poravnanja preko Calvert-Lewina. Obrana Cityja tu je jako loše reagirala i svojom očajnom reakcijom pomogla je domaćinu da doše do pogotka.

Do 71. minute čekalo se na sljedeći pogodak, a onda je bljesnuo Riyad Mahrez. Slobodan udarac na 20-ak metara iskosa, izveo ga je odlično Alžirac i poslao loptu u mrežu. U 84. minuti novi pogodak, Raheem Sterling također se upisao među strijelce za konačnih 3:1.

Everton - Manchester City Rezultati uživo

Zaostatak Cityja za Liverpoolom i dalje je pet bodova, a Redsi su danas uz dosta muke slavili u gostima kod Sheffield Uniteda 1:0. Teško izborena pobjeda koju je donio Georginio Wijnaldum. Imali su prilika i jedni i drugi, mogao je i Sheffield do remija, a mogao je i Liverpool uvjerljivije slaviti.

Na velikom iskušenju bio je Tottenham koji je ugostio Southampton, a sve najvažnije događalo se od 24. do 43. minute. Kronološki prvo je Ndombele doveo Spurse u vodstvo, da bi sedam minuta kasnije Aurier zaradio drugi žuti karton. S igračem više Ings je izjednačio, ali Harry Kane neposredno prije odmora vraća prednost na stranu Tottenhama koji ju je uspio održati.

Chelsea je bio bolji od Brightona s 2:0 golovima u drugom poluvremenu i uz nastup Matea Kovačića od 68. minute. U 50. je Chelsea poveo golom Jorginha iz penala, a Willian je zaključio priču.

I dalje je na ljestvici ogromna gužva pa tako isti broj bodova imaju četvrti Tottenham i deveti Crystal Palace. Trećeplasirani West Ham bježi im bod.