Napoli 2:1 Brescia
Brescia

Balotellijev prvijenac nije bio dovoljan Bresciji u Napulju

Branimir Korać • nedjelja, 29.09.2019.

U prvom nedjeljnom susretu šestog kola Serie A Napoli je ugostio Bresciju i upisao pobjedu 2:1. Mario Balotelli postigao je svoj prvi pogodak u dresu Brescije, ali to nije pomoglo gostima...

Napoli nije dozvolio iznenađenje u šestom kolu Serie A. Ugostio je Bresciju, u susret je ušao kao veliki favorit i to je opravdao pobjedom 2:1.

U konačnici i zaslužena pobjeda Napolija koji je u prvom poluvremenu stvorio dva gola prednosti, sredinom drugog dijela gosti su smanjili, ali nisu uspjeli i potpuno se vratiti u susret.

Već u 13. minuti Napoli je stigao do prednosti. Dubinska lopta u 16 metara išla je na Josea Callejona koji je nije najidealnije primio, ali u konačnici je ipak ispalo idealno za Driesa Mertensa koji je došao iz drugog plana i poslao loptu u mrežu.

Drugi pogodak stigao je u posljednjim trenucima prvog dijela, lopta je bila ubačena iz kornera, Maksimović ju je glavom vratio pred gol gdje se najbolje snašao Kostas Manolas i proslijedio je u mrežu.

Inače, Manolas je još ranije jednom poslao loptu u gol, ali nakon konzultacije s VAR-om pogodak ipak nije priznat.

VAR je još jednom bio u akciji početkom drugog dijela kada je Sandro Tonali činilo se smanjio na 2:1, ali ponovno je slavlje bilo uzaludno i gol nije priznat.

Zato je priznat onaj u 67. minuti, nakon ubačaja iz kornera najviši u skoku bio je Mario Balotelli koji smanjuje na 2:1.

Do kraja susreta Napoli je ipak zadržao prednost i došao do pobjede dok Brescia bilježi već četvrti poraz.