Rutinsko slavlje Eibara i Alavesa, Valladolid iznenadio Espanyol

Jan Šneler • nedjelja, 29.09.2019.

U poslijepodnevnim satima odigrana su tri ogleda španjolske La Lige, a interesantno sva tri susreta završila su 2:0 pobjedama...

Gotovo je kompletirano sedmo kolo španjolske La Lige, a u nedjeljnim poslijepodnevnim trima susretima nismo gledali previše uzbuđenja.

Espanyol je produžio niz bez pobjede na tri susreta. U današnjem susretu, na domaćem terenu poraženi su od Valladolida koji nakon sedam odigranih kola drži solidno 10. mjesto. Domaći nisu loše krenuli u utakmicu, nakon samo osam minuta Jonathan Calleri trese stativu, ali već u 25. minuta moraju na centar.

Victor Sanchez skrivio je kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Michel. U nastavku susreta Valladolid dobiva veliku prednost nakon početničkog poteza Fernanda Calera. Igrač Espanyola oklijevao je nakon jedne duge lopte, prijetila je kontra te je prekršajem kao posljednji igrač zaradio direktno isključenje. Valladolid je u 67. minuti to naplatio pogotkom koji je ipak poništen zbog zaleđa nakon aktiviranja VAR-a.

Konačno, u sudačkoj nadoknadi gosti dolaze do drugog gola i potvrde pobjede. Strijelac je bio Oscar Plano.

Eibar je na svom terenu potpuno zasluženo stigao do slavlja protiv Celte Vigo. Gosti su bili bolji u prvom dijelu, ali nisu uspjeli doći do pogotka. U nastavku je sve bilo u znaku Eibara. Već u 47. minuti Exposito je prekrasnim pogotkom donio domaćima vodstvo. Deset minuta kasnije Takashi Inui je zabio za povećanje vodstva, no opet se upleo VAR i sudac Juan Martinez Munuera je poništio drugi gol Eibara.

Kada već nije uspio zabiti, Inui je lijepo asistirao Fabianu Orellanu koji u 60. minuti postavlja 2:0. Na kraju susreta, u sudačkoj nadoknadi, Iago Aspas mogao je postići počasni pogodak za Celtu, ali promašio je s bijele točke.

Mallorca je jedan od najvećih kandidata za ispadanje iz La Lige ove sezone, a to je potvrdila i na današnjem gostovanju kod Alavesa. Vrlo malo smo vidjeli od gostiju u ovom susretu, iako je već u 10. minuti Ante Budimir imao odličnu šansu, no pogodio je stativu.

Više manje to je bilo to od Mallorce, a u drugom dijelu Alaves je dodao gas više i zasluženo slavio. U 76. minuti Lucas Perez bio je precizan s bijele točke, dok je u 86. minuti Joselu postavio konačnih 2:0. Dodajmo kako je Budimir odigrao svih 90 minuta za goste.