Liverpool se spasio u nadoknadi, Villa napunila mrežu Norwicha

Matej Kačan • subota, 05.10.2019.

Osmo kolo Premier lige donijelo je četiri susreta u popodnevnom terminu u 16 sati. Liverpool je nastavio svoj niz pobjeda, a jedini susret bez pobjednika bio je onaj Watforda i Sheffielda...

Liverpool - Leicester 2:1

Igrači Jurgena Kloppa nastavljaju s pobjedničkim nizom u Premier ligi uz dozu sreće. Iako su dominirali većinom susreta protiv Leicestera, pobjedu su uzeli tek iz penala u sudačkoj nadoknadi.

Već u prvom poluvremenu je Liverpool trebao riješiti utakmicu. Leicester nije imao udarca u prvih 45 minuta, dok su Redsi prema vratima Schmeichela pucali sedam puta. Liverpool je nakon niza promašaja u vodstvo doveo Sadio Mane u 40. minuti.

Nastavio je Liverpool dominirati u drugom poluvremenu, ali nije došlo do velike prilike ta udvostručenje vodstva. Kazna je stigla u 80. minuti kada James Maddison zakucava loptu u mrežu za 1:1.

Već su svi mislili da će Liverpool upisati prvi remi i kiks, a onda Marc Albrighton čini prekršaj u svom šesnaestercu. Nakon pregledavanja VAR snimke kazneni udarac je potvrđen, a s bijele točke je siguran James Milner.

Liverpool je ovom pobjedom osvojio svoj 24. bod te će dočekati reprezentativnu pauzu na prvom mjestu lige. Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta za pobjednike.

Burnley - Everton 1:0

Everton nastavlja s užasnom formom. U posljednjih pet susreta su upisali čak četiri poraza, a ni ovaj susret nije donio ništa bolje vijesti.

Iako su igrači Marca Sive više prijetili u prvom poluvremenu, pogodak nisu postigli. Drugo poluvrijeme je obrnulo situaciju, inicijativu je preuzeo Burnley, a to je i okrunjeno vodstvom te brojčanom nadmoći.

U 56. minuti Everton ostaje s igračem manje nakon isključenja Seamusa Colemana, a takvu priliku su domaćini brzo iskoristili pa u 72. minuti mrežu Evertona trese Jeff Hendrick.

Burnley se ovom pobjedom popeo na visoko četvrto mjesto ljestvice pa u miru može čekati rasplet kola i reprezentativnu pauzu.

Norwich - Aston Villa 1:5

Aston Villa je u gostima kod Norwicha ostvarila svoju tek drugu pobjedu ove sezone, i to kakvu. Pet golova u mreži domaćina moglo je biti još i više da je sjajni Wesley zabio jedanaesterac.

Wesley je brzo načeo Norwich, u 14. i 30. minuti nakon dva njegova pogotka domaćini se već nalaze u teškoj situaciji. U 38. minuti mogao je totalno ubiti utakmicu sa svojim hat-trickom, ali promašuje jedanaesterac.

Nije ta propuštena prilika obeshrabrila igrače Ville, već se dogodilo upravo suprotno. Grealish, Hourihane i Luiz u drugom poluvremenu odvode Villu na ogromnih 0:5, a poraz Norwicha je tek uspio umanjiti Josip Drmić.

Watford - Sheffield United 0:0

Watford se ne može sastati s pobjedom ni nakon osam kola, a protiv Sheffielda su odigrali još jednu dosadnu i sterilnu utakmicu.

Niti jedna momčad nije pokazala ništa i nismo vidjeli nijednu veliku šansu ni uzbuđenje. Jedino što vrijedi izdvojiti je udarac glavom Craiga Dawsona glavom u nadoknadi, ali bez uspjeha.

Watford je s ovim bodom ostao zakucan na dno tablice, dok se Sheffield s devet bodova nalazi u sredini tablice.