Traore šokirao Manchester City, Liverpool pobjegao na osjetnih osam bodova prednosti

Matej Kačan • nedjelja, 06.10.2019.

U nedjelju od 15 sati na rasporedu je bio trostruki program osmog kola engleske Premier lige, a svoje su susrete odigrala tri člana "velike šestorke". Vrijedi izdvojiti šokantan 0:2 poraz Cityja od Wolvesa...

Manchester City - Wolverhampton 0:2

Nakon Norwicha dobili smo novi veliki kiks trupa Pepa Guardiole. Wolverhampton je golovima Adame Traorea pokopao Građane te je poslao Liverpool na osam bodova prednosti. City je opako dominirao, ali do pogotka nije došao.

Mogli su Wolvesi do pogotka i puno ranije. U prvih 20 minuta su prijetili Raul Jimenez i Talijan Patrick Cutrone. Jedinu ozbiljniju šansu za City je imao Raheem Sterling u 33. minuti, ali mu je obranio Rui Patricio.

U drugom dijelu je došao na red za kolege Silva za prijetnje, ali Patricio ostaje nesavladan. Kad City nije uspio do gola, svoju priliku su iskoristili gosti. Jimenez je dodao za Traorea koji šalje loptu u Edersonovu mrežu za 0:1.

Četiri minute kasnije u šesnaestercu Wolvesa pada Gabriel Jesus, domaćini traže penal, ali ništa od toga.

U nadoknadi nova uzbuđenja. Prvo je Aguero propustio sjajnu šansu za poravnanje u trećoj minuti dodatka, a samo minutu kasnije Traore poduplava vodstvo gostiju za veliko iznenađenje i šok za City.

City tako sve više i više zaostaje za rivalima iz Liverpoola, dok se Wolverhampton drugom pobjedom u nizu popeo na 11. mjesto tablice.

Arsenal - Bournemouth 1:0

Arsenal je na svom Emiratesu iskoristio kiks Cityja te mu se približio na samo bod. Za pobjedu nad Bournemouthom je dovoljan bio pogodak Davida Luiza u devetoj minuti.

Nicolas Pepe je iz kornera u devetoj minuti pronašao glavu Luiza koji pogađa za jedini pogodak na utakmici. Do kraja prvog dijela je dominirao Arsenal.

U drugom dijelu se utakmica barem dojmom okrenula, više je prijetio Bournemouth, ali domaćini su izdržali te skaču na treće mjesto ljestvice samo bod iza Manchester Cityja.

Southampton - Chelsea 1:4

Chelsea Franka Lamparda nastavlja s dobrom i efikasnom formom. Novom pobjedom su se igrači Chelseaja pomakli do 14. boda te na samo dva boda od drugoplasiranog Cityja. Već u prvom efikasnom poluvremenu pala je većina golova i Southampton je upisao treći poraz u nizu.

Kišu golova je otvorio sjajni mladić Tammy Abraham svojim osmim pogotkom u Premier ligi ove sezone. Na 0:2 je povisio još jedan mladić, Mason Mount.

Danny Ings smanjuje na 1:2 u 30. minuti, a deset minuta kasnije N'Golo Kante postavlja 1:3 s kojima se ide na poluvrijeme. Mreže su u drugom poluvremenu mirovale sve do 89. minute kada Christian Pulišić asistira za Batshuayija koji zabija za konačnih 1:4.

Mateo Kovačić je dobio deset minuta u susretu zamijenivši Mounta u 80. minuti.