Liga prvaka, skupina A, 3. kolo, 09.10.2019, 19:00 h
Flensburg 20:17 RK Zagreb
RK Zagreb

Puno ozbiljniji PPD Zagreb pao u završnici u gostima kod Flensburga

Mihaela Bradovski • srijeda, 09.10.2019.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su poraz u gostima kod Flensburga koji je odnio pobjedu 20:17. U vrlo tvrdom i tijesnom dvoboju domaćin je uz veliku pomoć Benjamina Burića na kraju ipak slavio...

Nakon onog očaja u prva tri kola Lige prvaka, PPD Zagreb upisao je poraz i u četvrtom kolu, ali u potpuno drugačijem izdanju. Zagreb je odigrao dobru utakmicu, stvorio je puno problema domaćinu, ali nije izdržao do kraja. U zadnjih 15 minuta jednostavno nije bilo nikakvih rješenja u napadu, a kada bi se i došlo do pozicije za šut, ispriječio se Benjamin Burić koji je odradio jako dobru utakmicu.

Kao što je Veselin Vujović najavio, Zagreb je u susret ušao želeći pokazati kako je napredovao, odigrati mušku i čvrstu utakmicu te pokazati da ono s početka Lige prvaka nije prava slika. U svemu je uspio i šteta zbog tih problema s izostancima koji su "modificirali" rotaciju i Zagreb nije uspio do kraja ozbiljno zaprijetiti.

Gosti su od početka krenuli hrabro, čvrsto i pokretljivo u obrani i Flensburg nije lako dolazio do golova. Posebno frustriran bio je Magnus Rod kojem baš ništa nije polazilo za rukom.

Desetak minuta trebalo je Zagrebu da pobjegne na 5:2 i natjera Maika Machullu na prvu minutu odmora. Nije baš puno pomoglo, Zagreb je otišao i na 8:4 i u 25. minuti još je držao Flensburg na mizernih šest postignutih golova.

Ipak do kraja prvog poluvremena domaćin je napravio seriju 4:0, nije bilo rješenja za odličnog Johannesa Gollu i na odmor se otišlo s 10:10.

Nije to unazadilo goste, PPD Zagreb se držao i u prvoj polovici drugog poluvremena, u 49. minuti još je vodio 15:14, ali nakon toga se domaćin ipak budi, Zagreb je pao i Flensburg do kraja susreta radi 6:2 i odlazi do pobjede.

Dojam je bio puno bolji nego u prva tri kola, no još uvijek se čekaju prvi bodovi. Slijedi Szeged, još teži protivnik, ali jedino što u Zagrebu mogu je nastaviti igrati s ovakvom željom.

Najbolji kod Zagreba bili su Zlatko Horvat s pet golova i Matej Hrstić s tri gola dok je Radivoje Ristanović upisao 11 obrana.

Kod Flensburga Burić je skupio 14 obrana, Golla je postigao pet golova, a Göran Johannessen dodao je četiri gola.