Osječani visoko slavili u prijateljskom dvoboju protiv mađarskog prvoligaša

Branimir Korać • petak, 11.10.2019.

Nogometaši Osijeka iskoristili su prvenstvenu stanku kako bi odradili prijateljsku utakmicu protiv Kaposvara i u Mađarskoj su ga visoko svladali s 4:0...

Zbog reprezentativne akcije prvoligaši i drugoligaši miruju, a Osijek je to iskoristio za odigravanje prijateljske utakmice protiv mađarskog prvoligaša Kaposvara. Igrači Ivice Kuleševića bili su raspoloženi i slavili su s 4:0.

Osijek je od početka bio bolji protivnik, ali na prvi pogodak čekao je do 43. minute kada je Mbakogu poslao loptu u mrežu. Špoljarić ga je proigrao, Mbakogu je poslao loptu u sredinu, ona je zakačila Nagyja i prevarila vratara.

Početkom drugog dijela Osijek odmah dolazi do povećanja vodstva. Mbakogu i Špljarić zamijenili su uloge, ovaj put Špoljarić je bio strijelac za 2:0.

Špoljarić je odigrao posebno dobru utakmicu i sudjelovao je i u trećem pogotku kada je poslao loptu za Mioča koji s desetak metara zabija za 3:0.

Sjajni Špoljarić stavio je točku na i u 87. minuti kada je na dodavanje Marića zabio za konačnih 4:0.

Osijek je igrao u sastavu Malenica, Gutieri, Majstorović, Radeljić, Lončar, Mioč, Kamenar, Ndockyt, Špoljarić, Dugandžić i Mbakogu, a još su ušli Talys, Silva, Lopa, Marić.