Bender i dalje sjajno koristi minutažu, Bogdanović među boljima

Petar Jenjić • subota, 12.10.2019.

Milwaukee Bucksi upisali su novu pobjedu, a Dragan Bender ponovno je jako dobro iskoristio svoju minutažu. S druge strane, Utah Jazz upisala je poraz, a Bojan Bogdanović bio je među učinkovitijim igračima svoje momčadi...

Detroit Pistonsi na svom su terenu svladali Cleveland Cavalierse sa 109:105 uz 15 poena Derricka Rosea, Reggieja Jacksona i Andrea Drummonda. Kod gostiju najbolji je bio Collin Sexton s 24 poena. Ante Žižić nije nastupio.

I treću pobjedu u isto toliko utakmica upisali su New Orleans Pelicansi koji su svladali Utah Jazz sa 128:127. Imali su gosti i 14 koševa viška tijekom susreta, no nisu uspjeli izdržati do kraja. Nešto više od sekunde prije kraja dosuđen je goaltending u pokušaju polaganja Bessa koji je tako donio pobjedu Pelicansima.

Ponovno je prvo ime susreta bio Zion Williamson s 26 poena i pet skokova, dok je Nickeil Alexander-Walker dodao 22 koša.

Jeff Green s 20 poena predvodio je Jazzere za koje je nešto bolju utakmicu odigrao i Bojan Bogdanović koji je susret zaključio s 15 koševa (2/3 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2), osam skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte, ali i pet izgubljenih za 24 minute na parketu.

Na stopostotnom učinku i dalje su i Milwaukee Bucksi koji su nanijeli treći poraz Dallas Mavericksima u ovoj predsezoni. Noćas su slavili sa 118:111. Osim na samom početku, Bucksi su vodili cijelu utakmicu, a imali su i 19 koševa viška. U završnici je Dallas uspio doći na minimalan zaostatak, no više od toga nije išlo.

Giannis Antetokounmpo ponovno je bio sjajan kod Milwaukeeja s 34 poena i 11 skokova, Ersan Ilyasova dodao je 18 poena, a s dobrim je igrama nastavio i Dragan Bender koji koristi maksimalno svoju minutažu. Za 19 minuta dodao je 17 poena (3/5 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 2/3), šest skokova, tri asistencije i dvije blokade.

Luka Dončić s 27 poena i sedam skokova predvodio je Dallas, dok je Boban Marjanović dodao 16 koševa i osam skokova.