Coco Gauff s 15 godina dohvatila prvo finale na WTA Touru, čeka je Ostapenko

Mihaela Bradovski • subota, 12.10.2019.

Mlada Amerikanka Coco Gauff i Latvija Jelena Ostapenko igrat će u finalu WTA turnira u Linzu. Gauff je odigrala odličan meč protiv Andreje Petković dok je Ostapenko svladala Ekaterinu Aleksandrovu...

Coco Gauff i Jelena Ostapenko borit će se za naslov pobjednice na WTA turniru u Linzu. Gauff je u dva seta bez problema svladala Andreu Petković, a Ostapenko je imala puno više problema protiv Aleksandrove.

Gauff je s 15 godina najmlađa finalistica na WTA Touru u zadnjih 15 godina, još od 2004. hodine kada je Nicole Vaidisova dogurala do finala.

Gauff protiv Petković nije imala problema, odnijela je pobjedu 6:4, 6:4 i još jednom pokazala zašto je smatraju budućom zvijezdom svjetskog tenisa.

Ostapenko je morala puno više raditi protiv Ekaterine Aleksandrove. Latvijka je izgubila prvi set sa 6:1, dva puta je Aleksandrova imala servis za meč u drugom setu i meč loptu, ali izgubila ga je u tie-breaku sa 7:5.

I u trećem setu Aleksandrova je imala dvije vezane meč lopte kod 5:4, nije ni to iskoristila i onda je otišla u poraz.

WTA Linz, polufinale:
Coco Gauff (SAD) - Andrea Petković (Njemačka) 6:4, 6:4
Jelena Ostapenko (Latvija) - Ekaterina Aleksandrova (Rusija, 8) 1:6, 7:6(5), 7:5